(c) Kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Savaitgalį Vytauto Didžiojo universitete įvyko pirmasis bendras Lietuvos išeivių studentų klubo (LISK) prie Pasaulio lietuvių akademijos susitikimas. Jo metu Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojantys užsienio lietuviai nusprendė susiburti į vieną klubą, kad būtų lengviau užmegzti ryšius ir imtis bendrų projektų įgyvendinimo.

„Prieš dvidešimt metų VDU buvo atkurtas kaip pasaulio lietuvių universitetas – tai mums iki šiol aktualu organizuojant studijas, mokslo tyrimus, inicijuojant socialinius ir kultūrinius projektus. Lietuviškumą mes suprantame plačiąja prasme – kaip domėjimąsi Lietuvos kultūra ir mokslu, bendrus interesus ir iniciatyvas, pilietiškumą, atsakomybę pažinti Lietuvą ir prisidėti prie valstybės kūrimo. Esame atviri naujiems, liberaliems projektams, tad labai džiaugiamės susibūrusiu Lietuvos išeivių studentų klubu”, – kalbėjo VDU prof. Auksė Balčytienė.

Kaip teigė viena susitikimo iniciatorių, Pasaulio lietuvių akademijos (PLA) projekto koordinatorė Vida Bagdonavičienė, bendras Lietuvių išeivių studentų klubas leis ne tik padėti studijuoti atvykstantiems užsienio lietuviams sėkmingai integruotis Lietuvoje, susipažinti su gimtosios šalies kultūra, gamta, bet ir užmegzti naujus ryšius. „Išeivijos studentai – lyg tiltas, per kurį mes galime pasiekti lietuvių bendruomenes užsienyje, kitų šalių mokslo centrus, plėsti bendradarbiavimo ribas ir turėti dar daugiau galimybių įgyvendinant bendrus tikslus”, – teigė PLA koordinatorė.

Patys užsienio lietuvių studentai susitikimo metu noriai dalijosi naujomis idėjomis bei sutiko, kad toks klubas labai reikalingas ne tik jiems, bet ir ateityje į Lietuvą studijuoti atvyksiantiems išeiviams. „Iki šiol veikė tik Vilniaus lietuvių išeivių studentų klubas, tad Kaune ir kituose miestuose studijuojantys išeiviai turėdavo nedaug galimybių prisijungti prie jo veiklos. Dabar, atsiradus bendram užsienio lietuvių studentų klubui, nebeliks jokių barjerų, kiekvienas norintis galės tapti nariu”, – teigiamomis emocijomis dalijosi iš Punsko atvykusi VDU studentė Jūratė Pečiulytė.

Jau devynerius metus iš Punsko srities į Lietuvą studijuoti atvykstančius studentus aktyviai remia žymūs lietuvių išeiviai dr. Aldona ir dr. Remigijus Gaškos. „Jie visuomet puoselėjo viltį, kad ateityje baigę studijas ir „atsistoję ant kojų” buvę jų globotiniai suburs organizaciją, kuri padės ateities kartoms sėkmingai siekti aukštojo mokslo Lietuvoje. Pamažu jų troškimas tampa realybe”, – džiaugėsi Silva Butkienė, VDU studijuojančių Punsko lietuvių kuratorė.

Susitikimo metu taip pat buvo išrinkti už klubo veiklą Kaune atsakingi studentai. Artimiausiu metu jau planuojamas antrasis klubo narių susitikimas bei pirmųjų bendrų projektų įgyvendinimas.

Pasaulio lietuvių akademijos tikslas – burti lietuvių diasporą, skatinti išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą akademiniuose projektuose, pritraukti besidominčius Lietuva ir jos kultūra. Šis projektas vienija daug veiklų: visus metus organizuojamus kursus, mainų programas, stažuotes, nuotolinio mokymosi galimybes. Kartu tai – ir idėjinis darinys, atviras įvairių klubų, asociacijų, bendruomenių iniciatyvoms.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: