Plės bendradarbiavimą su Baškirijos respublika
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Ankstų rugpjūčio 19 d. rytą Kauno miesto savivaldybės vadovai kartu su meru Rimantu Mikaičiu priėmė Baškirijos (Baškortostano) respublikos delegaciją.

Kaip minėjo delegacijos vadovas, Baškirijos Prezidento administracijos vadovas V. A. Balabanovas, jie atvyko septyniese, tačiau pati delegacija dar pasidalino į tris grupeles, kurios vienu metu spręs skirtingus strateginius klausimus.

Kauną atstovavo ir Administracijos direktorius Antanas Navakauskas, mero pavaduotojai Kęstutis Kriščiūnas ir Povilas Mačiulis bei miesto tarybos narys, verslininkas Visvaldas Matijošaitis.

Iš tolimosios Baškirijos sostinės Ufos atvykę svečiai domėjosi investavimo galimybėmis, turizmo plėtra. Pasak delegacijos vadovo, Ufos miestas nesiekia bendradarbiavimo su užsienio miestais vien dėl reklamos – ši gamtiniais ištekliais turtinga šalis jau senokai yra užmezgusi ekonominius ryšius su Vokietija.

Kauno meras Rimantas Mikaitis išskyrė dvi galimas bendradarbiavimo kryptis – turizmą bei verslą ir pramonę. Meras užsiminė apie galimybes ieškoti būdų, kaip sujungti Ufą su Kaunu oro tiltu, taip pat kalbėta apie konsulato steigimo ir vizų rėžimo sušvelninimo galimybes.

Atsisveikindami svečiai pasikeitė asmeniniais kontaktais ir sutarė ir toliau plėsti bendradarbiavimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: