(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Po dvidešimties metų pasaulį valdys robotai, o apie tikrąją gyvenimo meilę praneš mobilusis telefonas. Tokios mintys kyla bendrovės INIT organizuotame rašinių konkurse „Telekomunikacijų era: gyvenimas po 20 metų“ dalyvavusiems Kauno miesto moksleiviams, kurie bandė nuspėti telekomunikacijų ateitį.
Bendrovė INIT dvidešimties metų jubiliejaus proga š. m. kovo mėnesio pradžioje paskelbė rašinių konkursą, kuriame dalyvavo 5–12 klasių Kauno mokyklų ir gimnazijų moksleiviai. Pagrindinis šio konkurso tikslas – sužinoti, kaip dabartinis jaunimas įsivaizduoja savo gyvenimą po dvidešimties metų. „Tikime, kad auganti karta, kuri jau dabar kai kuriais technologiniais klausimais yra gerokai labiau pažengusi už suaugusiuosius, turi savo ateities viziją, todėl labai norėjome paskatinti moksleivius pasidalinti savo mintimis“, – teigia rinkodaros direktorė Olga J. Belova.
INIT organizuotame rašinių konkurse dalyvavo 13 Kauno mokyklų moksleiviai, kurių ateities vizijos – ir panašios, ir skiriasi. Dauguma galvoja, kad po dvidešimties metų didžiausios įtakos mūsų gyvenime turės internetas, kuriuo mes galėsime naudotis be telefonų ar kompiuterių, o interneto greitis bus matuojamas terabitais per sekundę. Anot moksleivių, internetas ne tik palengvins žmonijos bendravimą ar darbą, bet ir visiškai pertvarkys susiklosčiusią gyvenimo kasdienybę.
Jaunimas taip pat mano, kad žymūs pasikeitimai laukia ir skaitmeninės televizijos, kurią po dvidešimties metų pakeis trimatė holograminė jos versija. O svarbiausia, kad holograminės televizijos kontrolei nereikės pultelių, viską valdysime mintimis. INIT organizuotas rašinių konkursas taip pat parodė, kad Kauno moksleiviai mąsto itin pažangiai ir palaiko ekologiškumo idėjas, nes, anot jų, ateityje mūsų gyvenimas bus ekologiškesnis, pagrindiniu energijos šaltiniu taps saulės energija, naujų įrenginių gamyba bus paremta nano technologijomis, o sąvartynų iš viso nebereikės, nes robotai viską galės paversti molekulėmis.
INIT sudaryta vertinimo komisija jau išrinko originaliausią rašinį, kurio autorius – Kauno „Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos vienuoliktos klasės moksleivis Rytis Gedvilas. Šventinio koncerto metu Kauno miesto vicemeras Algimantas Kurlavičius jam įteiks apdovanojimą – nešiojamąjį kompiuterį, o geriausio rašinio autoriaus mokykla bus apdovanota naujais kompiuteriais. Konkurso nugalėtojui ir jo mokyklai prizas bus įteiktas balandžio 16 dieną prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vieno populiariausių Lietuvos dainininkų Manto koncerto metu.
„Šis koncertas – tai INIT dovana Kauno miestui bendrovės jubiliejaus proga. Net neabejojome, kurį atlikėją pasirinkti, nes Mantas dėl jo charizmos yra itin mėgstamas Kaune“, – šypsosi rinkodaros direktorė Olga. J. Belova.
Daugiau nei valandą truksiančio nuotaikingo pasirodymo metu dainininkas Mantas atliks teatralizuotą koncertinę programą „Čiuožki“, sudainuos geriausias savo dainas, lydimas šmaikščios choreografijos. Dar visai nesenai Mantas „Vaikų balso 2010“ apdovanojimuose buvo išrinktas geriausiu metų atlikėju, o jo daina „Stok“ išrinkta geriausia metų daina.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: