D.Grybauskaitė Dalai Lamai: žmonės jus myli

0
1
© Dž. G. Barysaitės nuotr. / prezidente.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė privačiai susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama.

“Tikiuosi, kad jums patiks susitikimai su žmonėmis, nes žmonės jus myli. Man garbė su jumis susitikti”, – svečiui sakė D.Grybauskaitė. Ištraukos iš susitikimo paskelbtos prezidentės interneto svetainėje

Šalies vadovės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė BNS sakė, kad prezidentė su Tibeto dvasiniu lyderiu susitiko “privataus pokalbio”.

Trečią kartą į Lietuvą atvykęs Tibeto dvasinis vadovas, Nobelio premijos laureatas Dalai Lama čia viešės keturias dienas.

Per vizitą numatomas Dalai Lamos XIVapsilankymas Seime, Vilniaus Rotušėje, jis taip pat skaitys paskaitą. Seime su juo ketina susitikti per 40 parlamentarų, taip pat buvęs valstybės vadovas europarlamentaras Vytautas Landsbergis, Europos Parlamento nariai Leonidas Donskis ir Laima Andrikienė.

Dalai Lama Lietuvoje viešėjo 1991 ir 2001 metais. Paskutinį kartą su juo susitiko prezidentas Valdas Adamkus, susitikimas buvo apibūdintas kaip “privatus pokalbis”.

Dalai Lamą, kuris 1959 metais pabėgo į Indiją po nesėkmingo sukilimo Tibete prieš Kinijos valdymą, Pekinas laiko smurtą kurstančiu separatistu. Tuo tarpu pats dvasinis lyderis teigia tenorintis didesnės autonomijos savo tėvynei Himalajų kalnuose.

1989 metais Dalai Lama buvo apdovanotas Nobelio taikos premija. Politinių pareigų jis atsisakė 2011 metais.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here