Gabrielius Landsbergis / Asmeninio archyvo nuotr.

Seimo opozicinės frakcijos šiandien susitiko su VRK pirmininke L. Matjošaityte. Opozicinių frakcijų atstovai klausinėjo VRK pirmininkę apie vienašališkai priimamus sprendimus, neteikiamus klausimus svarstyti visai komisijai bei komisijos pirmininkei ir nariams potencialiai kylančius interesų konfliktus. Po bendro opozicinių frakcijų posėdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas G. Landsbergis ragina L. Matjošaitytę trauktis iš pareigų:

„Tai, ką šiandien išgirdome iš VRK pirmininkės lūpų, visiškai netenkina nei mūsų, nei kitų opozicinių frakcijų. VRK pirmininkė nebeturi mūsų pasitikėjimo, todėl raginame ją nedelsiant trauktis iš užimamų pareigų bei nevesti šalies politinės situacijos į tokią padėtį, kai ateisime į trejus 2019-ųjų rinkimus nepasitikėdami rinkimų arbitru”.

Primename, jog opozicinės Seimo frakcijos dar vasario 22 d. kreipėsi į Seimo Pirmininką V. Pranckietį, kad šis paragintų VRK pirmininkę L. Matjošaitytę trauktis iš pareigų, tačiau Seimo pirmininkas tikino, kad L. Matjošaitytė dirba teisingai. VRK pirmininkė yra galimai vilkinusi VRK komisijos išvadų svarstymą „Dėl juridinių asmenų skirtos paramos mecenatu (globėju) įvardijant Ramūną Karbauskį“, nors išvados buvo baigtos rengti dar praėjusių metų birželį. Taip pat nepaisė komisijos veiklos kolegialumo principo ir VRK biudžeto neteikė tvirtinti komisijai.

„Toliau tarsimės su Seimo opozicija dėl tolesnių bendrų veiksmų bei galimybės inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą L. Matjošaityte”, – tolesnius veiksmus komentavo G. Landsbergis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: