G. Nausėda neatmeta, kad dėl „Wagner“ keliamų grėsmių Lietuva, Latvija ir Lenkija uždarys sieną su Baltarusija. EPA-ELTA nuotr.

Kyjive besilankantis prezidentas Gitanas Nausėda optimistiškai vertina Ukrainos pradėtą kontrpuolimą ir perspektyvas atsiimti Rusijos okupuotas teritorijas.

Tokią poziciją prezidentas išsakė po susitikimo su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu. Kaip teigė G. Nausėda, pokalbio metu buvo aptarta esama situacija fronte.

„Kalbėjomės labai atvirai, nes likome dviese. Iš tiesų matau geras perspektyvas ateičiai, nors yra daug kliūčių. Rusijos gynybos linijos yra paruoštos pakankamai tvirtos, bet tikrai aiškiai matyti tolesnis veiksmų planas ir, svarbiausia, galimybės pasiekti pažangą bei persilaužimą šiame kare“, – trečiadienį teigė G. Nausėda.

Todėl, akcentavo prezidentas, jau dabar būtina kalbėti apie Ukrainos atstatymo darbus.

„Manau, kad jau turime pradėti kalbėti apie tai, kas bus toliau, kai Ukrainos teritorijos grįš Ukrainos žinion ir prasidės atstatymo darbai“, – sakė G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas trečiadienį atvyko iš anksto neskelbto vizito į Kyjivą.

ELTA (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: