Gitanas Nausėda. ELTA / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui keliant klausimus, kodėl Vakarai padėjo Izraeliui atremti Irano ataką, bet vangiai remia Ukrainą, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tokie dvigubi standartai yra nepriimtini. Jis tikina, kad Europos Sąjunga (ES) turi remti tiek Izraelį, tiek Ukrainą ir šie klausimai neturėtų konkuruoti.

„Iš tikrųjų, kai kurie dalykai yra sunkiai suprantami ir pateisinami. Apskritai aš turiu pasakyti, kad tik mūsų ir kai kurių valstybių spaudimu, Ukrainos svarstymas yra įtrauktas į dienotvarkę. Yra nepriimtina, kad mes taikome dvigubus standartus. Ir mūsų pagalba Izraeliui neturėtų konkuruoti su mūsų pagalba Ukrainai“, – Briuselyje žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Mes turime remti tiek vieną, tiek kitą. Juk mūsų negebėjimas patiekti oro gynybos sistemų kainuoja gyvybes“, – pabrėžė jis.

Prezidentas taip pat kritikavo tai, kad tarp sprendimų tiekti ginklus ar amuniciją Ukrainai ir šios pagalbos patekimo į šalį dažnai atsiranda dideli laiko tarpai.

„Mes įpratę gerti šampaną ir sveikinti vienas kitą priėmę gerus sprendimus. Bet gal švęskime ne sprendimo priėmimą, bet pradėkime švęsti tą dieną, kai amunicija patenka į Ukrainą. Nes tarp šių datų dažnai būna ilgas laikotarpis“, – kritikavo šalies vadovas.

Izraelio kariuomenė sekmadienį paskelbė, kad Izraelis, JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir kiti sąjungininkai pirmą kartą veikė kartu kaip „koalicija“ gindami šalį nuo beprecedentės Irano įvykdytos atakos.

Tuo metu Ukraina vis atkakliau prašo daugiau Vakarų pagalbos, įskaitant sudėtingesnės oro gynybos, kurios, jos teigimu, skubiai reikia niokojančioms Rusijos atakoms prieš jos infrastruktūrą atremti.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: