urm.lt archyvo nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino Latviją per jos pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai 2015 metais išlaikyti Europos dėmesį Rytų partnerystei.

“Lietuva yra pasirengusi glaudžiai bendradarbiauti, dalydamasi su Latvija pirmininkaujant įgytomis žiniomis ir išmoktomis pamokomis. Tikiuosi, kad Rytų partnerystės politikai ir Latvijos pirmininkavimo ES Tarybai metu bus skiriama daug dėmesio”, – sakė L.Linkevičius.

Rytų partnerystei daug dėmesio skyrė ir Lietuva, ESTarybai pirmininkavusi praėjusių metų pabaigoje.

Lietuvos diplomatijos vadovas ketvirtadienį dalyvavo Rygoje vykusiame metiniame Latvijos ambasadorių suvažiavime, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

L.Linkevičius taip pat susitiko su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu ir užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi. Aptarti regionui svarbūs infrastruktūriniai projektai, pabrėžta projekto “Rail Baltica”, sujungiančio Baltijos šalių sostines, svarba. Kartu atkreiptas dėmesys į šio projekto ekonominio gyvybingumo ir atitinkamo finansavimo iš ES fondų gavimo reikšmę.

Su ES vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton (Ketrin Ešton) ministras aptarė ES kaimynystės politikos svarbą, apsikeista nuomonėmis svarbiausiais tarptautinės politikos klausimais.

Viešėdamas Rygoje L.Linkevičius pagerbė praėjusį lapkritį sugriuvusio prekybos centro aukų atminimą. Tragedijos vietoje Lietuvos užsienio reikalų ministras padėjo gėlių ir uždegė žvakeles.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: