Prasideda krepšinio vežimėliuose čempionatas

0
4
Prasideda krepšinio vežimėliuose čempionatas
(c) G.Bubliausko/Krepsiniosirdis.lt nuotr.

Šiandien (rugpjūčio 2 d.) 20 val., Kaune, pirmąsias krepšinio vežimėliuose Europos C diviziono čempionato rungtynes žais Lietuvos rinktinė. Pirmaisiais mūsiškių varžovais bus Latvijos krepšininkai.

Mačas vyks A. Sabonio krepšinio centre (Pašilės g. 39A), tiesioginę jo transliaciją bus galima stebėti internete.

Pirmyn žengiantys Lietuvos rinktinės krepšininkai Europos čempionatui pradėjo rengtis iš anksto. Mūsų ekipai jau antrus metus padeda treneris iš JAV Alabamos universiteto Brentas Hardinas. Prie jo atvykimo daugiausia prisidėjo Alabamos komandoje rungtyniaujanti Karolina Lingytė.

Daugiau treniruočių

„Pasirengimą pradėjome gegužes pabaigoje. Surengėme pirmąją treniruočių stovyklą ir žaidėme kontrolines rungtynes Sankt Peterburge su Rusijos, Latvijos, Švedijos ir Ukrainos rinktinėmis.

Vėliau treniravomės Kaune, – pasakojo B. Hardinas. – Keletas rinktinės narių dar savaitę treniravosi pas mane Alabamos universitete. Birželio pabaigoje mano asistentai surengė treniruočių stovyklą Vilniuje. Liepos mėnesį taip pat treniravomės, žaidėme kontrolines rungtynes su Latvijos ir Ukrainos rinktinėmis. Nebuvo surengta tiek treniruočių, kiek norėčiau, tačiau vis tiek daugiau nei kada nors Lietuvos rinktinėje yra buvę.“

Amerikietis planuoja, kad mūsų komanda pasižymės gera gynyba ir greitu perėjimu į puolimą.

„Šiemet netekome 4 patyrusių žaidėjų, todėl esame jauna ekipa, – dėstė treneris. – Tikiu, kad gynyba yra ta sritis, kurioje galime padaryti didžiausią pažangą lyginant su ankstesnėmis Lietuvos rinktinėmis.“

Europos čempionate mūsų komanda kovos su Latvijos, Ukrainos, ir Graikijos ekipomis. B. Hardinas tiki, kad Lietuvos rinktinė yra pajėgi laimėti turnyrą.

„Stengsimės laimėti visas rungtynes, kurias žaisime, – tvirtino treneris. – Svarbiausia, kad sunkiai dirbtume per treniruotes, tobulėtume, pasiektume gerą sportinę formą. Skatinu komandą negalvoti apie jokius papildomus veiksnius, tik apie pastangas atiduoti visas jėgas. Jei pavyks, manau, viskas bus gerai.“

Laukia aistruolių

Lietuvos rinktinės strategas prašo visų krepšinio šalies žmonių ateiti palaikyti jo vadovaujamos komandos.

„Jei nematėte krepšinio vežimėliuose anksčiau, esu tikras, kad jis jus sužavės, – teigė B. Hardinas. – Rinktinės žaidėjus išvysite tikrus krepšininkus ir atletus, ne tik žmones vežimėliuose. Viena priežasčių, kodėl susižavėjau galimybe dirbti su Lietuvos rinktine, buvo lietuvių meilė krepšiniui ir šios sporto šakos tradicijos.

Aš didžiuojuosi, kad galiu prisiliesti prie Lietuvos krepšinio, ir per Europos čempionatą Kaune tikiuosi pamatyti geriausius aistruolius.“
Visos Lietuvos rinktinės rungtynės bus filmuojamos ir tiesiogiai transliuojamos internetu oficialioje Lietuvos krepšinio federacijos svetainėje musukrepsinis.lt bei krepšinio naujienų portaluose basketnews.lt ir krepšinis.net.

Europos čempionato tvarkaraštis:

Rugpjūčio 2 diena

19.00 Čempionato atidarymas

20.00 Lietuva – Latvija

Rugpjūčio 3 diena

11.00 Ukraina – Graikija

13.15 Lietuva – Graikija

17.45 Latvija – Ukraina

Rugpjūčio 4 diena

11.00 Graikija – Latvija

13.15 Lietuva – Ukraina

17.45 Ukraina – Graikija

20.00 Lietuva – Latvija

Rugpjūčio 5 diena

11.00 Lietuva – Graikija

13.15 Ukraina – Latvija

17.45 Latvija – Graikija

20.00 Lietuva – Ukraina

Rugpjūčio 6 diena

11.00 #1 – #4

13.15 #3 – #2

17.45 #2 – #4

20.00 #3 – #1

Rugpjūčio 7 diena

14.30 Dėl III vietos

16.45 Dėl I vietos

Lietuvos krepšinio federacijos informacija

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia