(c) Stock.xchng archyvo nuotr.
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno medicinos universiteto klinikose Intervencinės kardiologijos skyriuje penkiems pacientams įgimtų prieširdžių pertvaros defektų gydymui panaudoti naujo tipo uždarikliai Helex. Tokio tipo uždarikliai panaudoti pirmą kartą Lietuvoje. Pasak visas penkias procedūras atlikusio gydytojo kardiologo Ramūno Uniko, naujo tipo uždarikliai yra daug pranašesni už anksčiau naudotus. Naujo tipo uždariklių konstrukcija yra visiškai kitokia, jų struktūrą sudaro polimerinė plėvelė, o metalo juose yra daug mažiau nei ankstesnio tipo uždarikliuose. Ši savybė žmogaus organizmui yra palanki, įjautrinimo ir alerginių reakcijų tikimybė yra nedidelė.

Uždarikliai prieširdžių pertvaros defektams gydyti yra įvedami kateterio pagalba punktuojant šlaunies veną. Kad geriau būtų įvertinta prieširdžių pertvaros struktūra procedūros metu , eiga vienu metu dviem metodais – rentgeno ir širdies echoskopijos.

Procedūra atlikta penkiems pacientams, keturi iš jų – jauno amžiaus. Visi pacientai jau kitą dieną po procedūros išleisti namo, jokių komplikacijų jiems nekilo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: