(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir energetikos komiteto pirmininko Gedimino Žukausko kvietimu Kaune lankėsi Energetikos ministras Arvydas Sekmokas. KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakultete jis pristatė kauniečiams neseniai ministerijos parengtą Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją.

Energetikos srities žinovams skirtame susitikime dalyvavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir energetikos komiteto nariai, energetikos srityje dirbantys Savivaldybės administracijos atstovai, akademinė energetikų bendruomenė, energetikos pramonės įmonių vadovai ir kiti su šia ūkio šaka susiję darbuotojai.

„Kauno miesto problemos apsirūpinant šilumos energija yra neatsiejamos nuo visos Lietuvos energetinių problemų, todėl šaliai būtina bendra Energetikos strategija“, – pažymėjo meras A. Kupčinskas, ne kartą viešai pasisakęs apie būtinybę Kaunui atgauti energetinę nepriklausomybę.

Nacionalinėje energetikos strategijoje numatyti šalies energetinę nepriklausomybę turėsiantys užtikrinti strateginiai projektai iki 2020 metų. Tarp jų – atominės elektrinės statyba, atsinaujinančių energijos šaltinių statyba ir integracija į bendrą energetinę sistemą, dujų ūkio pertvarka ir kitos programos.

Akivaizdu, kad dabar energetinės monopolijos naudoja energetiką kaip geopolitikos įrankį. Įgyvendinus šią strategiją, Lietuvos valstybė turėtų pasiekti maksimalią energetikos sektoriaus nepriklausomybę nuo Rytų energetinės erdvės ir užsitikrinti nuolatinį energijos tiekimą bei galimybes apginti vartotojų interesus nuo monopolininkų.

Kaip pastebėjo A. Sekmokas, ši strategija dar nėra patvirtinta Seime, tačiau tikimasi, kad visai šalies Nepriklausomybei svarbus dokumentas bus priimtas. „Tai reikštų, kad Energetikos strategijoje numatyti procesai būtų negrįžtami, t.y. turėtų tęstinumą ir kitų Seimo kadencijų laikotarpiu“, – teigė ministras.

Ministras pasidžiaugė, kad pirmą kartą strategiją pristatė akademiniams sluoksniams, todėl išsakė viltį, jog mokslo žmonės pateiks vertų dėmesio pastabų ir pasiūlymų. Po pristatymo auditorija uždavė nemažai klausimų, tačiau vieningai pritarė, kad ši Nacionalinė energetikos strategija yra rimtas žingsnis į skaidrumą apsirūpinant energetiniais ištekliais.

Susitikimo pabaigoje Miesto ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas G. Žukauskas informavo, kad yra ruošiama ir Kauno energetikos strategija. Iki metų pabaigos žadama sudėlioti pagrindines strategijos kryptis, todėl dar esama laiko teikti pasiūlymus. G. Žukauskas patikino, kad visos nuomonės ir mintys šiuo klausimu yra priimtinos ir bus svarstomos.

Tarybos sekretoriato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: