(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos profesinės mokyklos būsimųjų mokinių lauks iki rugsėjo 1 d. – iki šio termino stojantieji dar gali paduoti dokumentus į neužimtas vietas atskirose programose.

Šiais metais mokytis profesinėse mokyklose jau priimta 14 918 jaunuolių, t. y. 80 proc. planuojamo pirmakursių skaičiaus.

Jau kelerius metus tarp populiariausių specialybių – paslaugų sfera. Jaunimas daugiausiai renkasi darbo rinkoje paklausias automechanikos, kirpimo meistrų rengimo, kosmetologijos ir kitas profesijas.

„Dėl trumpesnio mokymo laiko, mokymo turinio suderinimo su ūkio poreikiais, pastaruoju metu sparčiai atnaujinamos mokymo bazės profesinės mokyklos gali greitai atsiliepti į kvalifikuotų specialistų paklausą rinkoje, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktoriaus pavaduotojas Romualdas Pusvaškis. – Tačiau įgyta specialybė ne tik leidžia nesunkiai susirasti darbą, bet ir suteikia galimybę tęsti studijas kolegijose ar universitetuose. Profesinę kvalifikaciją turintis stojantysis papildomai gauna vieną arba du balus, o baigiamojo kvalifikacinio egzamino įvertinimas gali atstoti vieną valstybinį egzaminą“.

Pasak R.Pusvaškio, šiuolaikinėje darbo rinkoje ypač vertinami darbuotojai, greta universiteto ar kolegijos diplomo turintys ir profesinę kvalifikaciją. Įsidarbinimo, karjeros perspektyvos privalumus jau pernai įvertino Lietuvos jaunimas – į profesines mokyklas buvo priimta 14 proc. daugiau mokinių negu buvo planuota.

Lietuvos profesinės mokyklos šiais metais ketina priimti daugiau nei 19 tūkst. pirmakursių. Profesinėse mokyklose suteikiama galimybė studijuoti sulaukus 14 metų. Bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai profesinį išsilavinimą gali įgyti po 1-1,5 metų trukmės studijų, norintieji vidurinį išsilavinimą gauti profesinėse mokyklose – mokosi trejus metus.

Stojantieji į profesines mokyklas dokumentų priėmimo komisijai turėtų pateikti prašymą, kuriame nurodoma pasirinkta profesinio mokymo ir bendrojo lavinimo programa,ankstesnio mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus, sveikatos pažymėjimą, dvi nuotraukas, pasą ar gimimo liudijimą, ar kitą asmens tapatybės dokumentą.

Visa informacija apie profesinių mokyklų programas, stojimo ir mokymosi sąlygas: www.aikos.smm.lt

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: