(c) Policija.lt archyvo nuotr.

Paaiškėjus, kad kelių policininkai vis dar naudojasi greičio matavimo prietaisais, kuriuose neįmanoma išsaugoti informacijos apie užfiksuotus pažeidimus, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis paragino Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovus imtis priemonių ir užkirsti kelius galimai pareigūnų korupcijai.

„Iki šiol buvo tvirtinama, kad policijos pareigūnai naudoja kokybiškus greičio matavimo prietaisus, kurie fiksuoja duomenis ir juos įrašo, tačiau atlikus patikrinimą paaiškėjo, kad net penktadalis radarų neturi atminties išsaugojimo funkcijos. Tai – rimta spraga korupcijai“, – teigia ministras R. Palaitis.

Vidaus reikalų ministras rekomendavo Lietuvos policijos generaliniam komisarui Vizgirdui Telyčėnui užtikrinti, kad greičio matavimo prietaisai, neturintys vidinės atminties, jokiomis aplinkybėmis nebūtų naudojami. Taip pat nurodyta kaupti radarų užfiksuotus rodmenis ir sistemingai juos kontroliuoti, taip užkertant galimybę nesąžiningiems policijos pareigūnams naudotis tarnybine padėtimi, o pažeidėjams – išvengti atsakomybės.

Artimiausiu metu vidaus reikalų ministras R. Palaitis turėtų būti informuotas apie tai, kokių veiksmų imtasi užkertant kelią korupcijai ir kaip sekasi šiuos veiksmus įgyvendinti.

LR Vidaus reikalų ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: