Atgimstančioje Raudondvario dvaro sodyboje po metų, apie rugpjūčio mėnesį, planuojamas tarptautinis Žemės meno (Land Art) festivalis.

Apie Lietuvoje dar menkai žinomą, tačiau pasaulyje vis labiau populiarėjantį meno instaliacijų kūrimą ir galimybes tokio pobūdžio renginį organizuoti Kauno rajone susitikimo metu tarėsi Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, projekto koordinatorius floristas Marijus Gvildys ir ilgametę patirtį organizuojant „aplinkos meno“ festivalius turintis floristas, svečias iš Šveicarijos Peteris Hessas.

M. Gvildys prisipažino, kad rasti tinkamą erdvę tokiam festivaliui nėra paprasta, todėl vos išgirdęs apie Raudondvario dvaro restauravimą užsidegė idėja įkurdinti Žemės meno instaliacijas būtent čia: „Turime ne tik tam tobulai tinkančią aplinką, bet ir turistus viliojantį Raudondvario dvaro sodybos ansamblį“.

Pasak P. Hesso, Žemės menas unikalus ne tik tuo, kad kuria traukos vietas tiek aplinkinėms bendruomenėms, tiek svečiams iš svetur; svarbiausia, kad jis yra gyvas, kintantis ar netgi išnykstantis – pradinę instaliaciją matęs lankytojas po pusmečio jos gali nebepažinti.

Jau trylika metų tokius festivalius Grindelvaldo mieste organizuojantis P. Hessas džiaugiasi, kad šis Šveicarijos kurortas pasaulyje jau asocijuojamas su „aplinkos menu“ ir tikisi, kad Raudondvaris taip pat galėtų tapti jei ne kasmetinių, tai kas kelerius metus organizuojamų festivalių vieta.

Planuojama, kad Žemės meno festivalyje turėtų dalyvauti 10-12 floristų komandų po du žmones, instaliacijos būtų kuriamos visą savaitę. Raudondvario dvaro svečiai galėtų ne tik stebėti procesą, bet ir patys pabendrauti su menininkais.

Galvojama apie seminarus, vakarines filmuotos medžiagos peržiūras ir švietėjiškus „aplinkos meno“ pristatymus moksleiviams bei visuomenei.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: