(c) ktu.lt archyvo nuotr.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius LR Vyriausybės nariams pateikė informaciją apie integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių projektų įgyvendinimą. Iš penkių numatytų Lietuvoje integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių Kaune savo veiklą vykdys du slėniai. Santakos“ slėnyje numatoma įkurti infrastruktūrą, būtiną chemijos, farmacijos, mechatronikos, informacinių technologijų ir ateities energetikos mokslinių tyrimų plėtrai. Prieš keletą metų „Santakos“ steigėjais sutiko tapti trys didelės verslo grupės. Tai koncerno „Achemos grupė“ įmonės, koncerno „MG Baltic Investment“ įmonės ir AB „Kauno tiltai“. Steigiant naują darinį dalyvavo pagrindinės Lietuvos verslo asociacijos, Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, Lietuvos farmacijos pramonės įmonių asociacija. „Santakos“ slėnis pretenduoja tapti didžiausiu taikomųjų tyrimų ir inovacijų centru Lietuvoje.

„Santakos“ slėnio steigėjai tikisi, kad įvairiems projektams įgyvendinti bus pritraukta 270 milijonų litų iš ES fondų, šalies biudžeto ir privataus verslo investicijų.

G. Steponavičius ir Kauno technologijos universiteto rektorius prof. Raimundas Šiaučiūnas padėkojo Kauno miesto merui ir savivaldybei už per rekordiškai trumpą laiką patvirtintus detaliuosius sklypų planus. Šiuose sklypuose numatyta „Santakos“ slėnio plėtra. „Nemuno“ slėniui, kuriame bus vykdomos žemės ūkio turimo programos planuojama pritraukti apie 200 mln. litų. Planuojama, kad statybos darbai abiejuose slėniuose prasidės jau kitais metais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: