(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Didėjanti tarptautinė konkurencija ir inovacijų poreikis verčia verslo įmones ir mokslo institucijas vienyti jėgas. Tokių bendrų darinių – klasterių kūrimasis bei sąveika tarptautiniu mastu užtikrintų šiandieną itin konkurencingos ir perspektyvios visoje Europos Sąjungoje fotoelektros technologijų – saulės energetikos gaminių pramonės plėtrą Lietuvoje.

Lapkričio 18 dieną, Lietuvos verslo pramos agentūra (LVPA) pasirašė pirmąją, dar analogo neturinčią, finansavimo ir administravimo sutartį su Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutu pagal priemonę „Inoklaster Lt+“ (VP2-1.4-ŪM-02-K01-001) dėl Fotoelektros technologijų klasterio atviros prieigos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros infrastruktūros (laboratorijų, bandymų patalpų ir pan.) sukūrimo. Šiam projektui įgyvendinti yra skirta beveik 12 mln. Lt.

„Sukūrus atviros prieigos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros infrastruktūrą (MTTP), atsirastų palankios sąlygos verslo ir mokslo bendradarbiavimui, rastųsi galimybės vykdyti aukštos kokybės MTTP veiklas, orientuotas būtent į saulės energetikos pramonės sritį, kuri šiandieną yra viena perspektyviausių energetikos sektoriaus sričių, užtikrinanti energijos tiekimo saugumą, prisidedanti prie klimato kaitos mažinimo bei didinanti energetikos sektoriaus konkurencingumą“, – teigia LVPA Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros skyriaus vedėjas Vytautas Tuminas išreikšdamas viltį, kad klasterių kūrimąsi skatinanti ES struktūrinė parama pagal priemonę „Inoklaster LT+“ artimiausioje ateityje praplės projektų pareiškėjų ratą.

LR Ūkio ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: