Sausio 15 – paskutinis BBL mačas Alytuje

0
1
(c) Povilo_Jarmalkovičiaus archyvo nuotr.

Sausio 12 dieną „Alytaus“ krepšinio komanda Taline (Estija) žaidė priešpaskutines šio sezono Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės varžybas. Nors Andrius Aleksandrovas „Alytui“ pelnė 36, Vytautas Tatarūnas 27 taškus, „Kalevui“, pralaimėta rezultatu 98 [30:17,19:23, 28:21, 21:25] 86.

Į susitikimą su Estijos sostinės komanda alytiškiai vyko vos septyniese. Kas atsitiko? Pasak Dzūkijos sostinės klubo direktoriaus Gintauto Mikėno, mūsų krepšininkų gretas vėl šienauja traumos.

Prie nežaidžiančių Pauliaus Ivanausko, Mindaugo Jaruševičiaus ir Andriaus Golokvoščiaus po rungtynių su „Lietuvos rytu“ dėl kojos traumos taip pat prisijungė Paulius Kleiza ir „sugripavęs“ Aurimas Adomaitis.

Negana to, komandą palieka jos senbuvis Saulius Kazevičius, neatsispyręs pelningam užsienio klubo pasiūlymui. „Spėjome užregistruoti jaunąjį Salvijų Jagminą, tai į Taliną vykome septyniese“, – sako G. Mikėnas.

Be šių dviejų netekčių „Alytaus“ krepšinio komanda naujaisiais metais gavo dar dvi „dovanas“. Sausio 8-ąją LKL informavo, jog „Alytaus“ klubui buvo skirta 500 litų piniginė bauda dėl per žemos temperatūros salėje.

Antras „siurprizas“ alytiškius pasiekė sausio 9 dieną, kai LKL istorijoje nutiko kone beprecedentis atvejis: rungtynės prasidėjo valanda vėliau, nei planuota. Įdomu tai, kad abiem staigmenomis „pasirūpino“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) administracija, pirmuoju atveju į „Alytaus“ – „Techaso“ varžybas atsiųsdama komisarą, netinkamą temperatūrą salėje nustačiusį be termometro, antruoju – teisėjus „Alytaus“ – „Lietuvos ryto“ rungtynėms paskirdama dviem valandomis vėliau (18 val.) nei pačios lygos numatyta pradžia (16 val.).

Kad teisėjai paskirti netinkamai, LKL vadovai pripažįsta ir atsiprašo, tačiau dėl netinkamos temperatūros šio sezono „Alytaus“ komandos arenoje linkę manyti, kad situacija netokia, kokios tikėtasi prieš sezoną.

Kaip žinia, dėl rekonstruojamų sporto rūmų, profesionalus krepšinis šiame sezone žaidžiamas Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro salėje Pramonės g. 9.

„Alytaus“ krepšinio komandos varžybų sekretoriato vadovas Alius Turauskas tvirtina, kad komisaras Raimundas Barauskas, skirtingai nei kiti jo kolegos, į varžybas atvyko be termometro. Tai pripažįsta ir kiti sekretoriato darbuotojai. Lietuvos krepšinio lygos varžybų direktorius Tomas Rimkus taip pat pripažįsta, kad R. Barauskas sausio 5 dieną buvo be termometro. Tačiau, anot T. Rimkaus, komisaras Alytaus arenoje „kreipėsi į savo žmogų, kuris išmatavo ir pasakė, kad salėje – 13 laipsnių“.

LKL nuostatai skelbia, kad varžybose minimali oro temperatūra salėje negali būti žemesnė 16 laipsnių, o apie tai, ar komisaras privalo turėti savo termometrą, ar turi teisę pasiteirauti kito asmens, lygos rungtynių organizavimo dokumentuose nepasakyta.

„Nuostatuose neparašyta ir tai, kurioje salės vietoje turi kabėti termometras – galime pakabinti ant radiatoriaus, bet tuomet bus karšta“, – reaguoja A. Turauskas. „Apie tai, kad buvusi Alytaus šiluminių tinklų salė yra per šalta, klubo vadovus žodžiu perspėjau nekartą“, – atkerta T. Rimkus, šiame sezone Alytuje jau dirbęs komisaru ir matavęs, kad reikama minimali oro temperatūra Pramonės g. 9 salėje pasiekiama tik varžybų metu.

Ar LKL administracijos „Alytaus“ klubui skirta pusės tūkstančio litų bauda pelnyta, paaiškės artimiausiu metu – komanda mąsto apie apeliaciją, mat lygos įstatuose salės oro temperatūros matavimo tvarka nėra aiškiai reglamentuota, o Medicininės reabilitacijos ir sporto centro salėje net nėra stacionaraus termometro…

Tiesa, vilčių, kad atšalus orams „Alytaus“ klubui neteks „išsirašyti“ daugiau panašių LKL ar Baltijos krepšinio lygos baudų, turime. Pasirodo, Pramonės g. 9 sporto salės momentinio šildymo planas yra parengtas, o šiai problemai išspręsti tereikia atsakingų asmenų sprendimo ir keliasdešimt tūkstančių litų. Tikėkimės, kad su profesionaliam sportui, treniruotėms ir varžyboms tinkama oro temperatūra salėje baigsis ir „Alytaus“ komandos krepšininkų traumų maratonas.

Sausio 15 d. (penktadienį) 18 val. paskutinis šio sezono BBL Išsūkio taurės mačas Alytuje: „Alytus“ – Kauno „Aisčiai“. Ateikite palaikyti savo miesto komandos, o taip pat įvertinti priešininkų ekipoje žaidžiančių alytiškių Vaido Čepukaičio ir Vaido Kariniausko pajėgumo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here