(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jau šį penktadienį Kaune prasidės viena didžiausių miesto švenčių – Kauno miesto dienos. Šių metų šventės šūkis „Su meile Kaunui!“. Miesto šventė vyks tris dienas: nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro.

Programoje – daugybė festivalių, tarp kurių sau įdomių renginių ras ir teatro, ir įvairių muzikos stilių, liaudies meno, tautodailės gerbėjai. Iš viso šventėje planuoja dalyvauti apie 5 tūkst. dalyvių, bus pristatyta daugiau kaip 100 projektų.

Pirmoji diena bus skirta šventės atidarymui, antroji labiausiai orientuota į jaunimą, o trečioji skirta šeimai. Naujovė bus ta, kad pirmą kartą scena Rotušės aikštėje stovės jos kampe, t.y. bus atsukta į „Skliautų“ pusę.

„Šiemet jau dvyliktą kartą Kaunas švęs savo gimtadienį. Kauno centras ir senamiestis taps traukos centru, nes šventės organizatoriai pažadėjo žiūrovams kaip niekad daug išskirtinių renginių. Prisijungdami prie šventės – nesvarbu, esame dalyviai ar žiūrovai, – parodome, koks svarbus mums yra Kaunas, kokie linksmi, balsingi, darbštūs, nagingi, sumanūs, išradingi, kokie šaunūs yra visi miestiečiai. Labai džiaugiuosi, jog ši tradicija – miesto vardo paminėjimo šventė – yra gyvybinga, kaskart vis gražesnė ir turiningesnė. Simbolinis ir šventės šūkis, kuris reiškia, kad į Kauno renginius šį savaitgalį yra kviečiami atvykti ne tik gyvenantys čia, bet ir Kaune praleidę studijų metus, gal būt čia atradę meilę. Belieka tikėtis tik gero oro“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Rengiant šių metų Kauno dienas, buvo atsižvelgta į buvusias klaidas, verslininkų išsakytus pageidavimus, bendruomenių pasiūlymus. Visos renginio detalės suderintos iki smulkmenų. Viešą saugumą šventės metu užtikrins policijos pareigūnai, kuriems talkins Viešojo saugumo tarnyba, Savivaldybės Viešosios tvarkos tarnyba bei saugos tarnyba „Kvintencija“. Manome, kad kiekvienas atėjęs į šventę bus saugus ir tikrai ras savo erdvę, sau įdomių renginių“, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius.

Primename, kad nuo penktadienio iki sekmadienio bus ribojamas eismas centrinėmis miesto gatvėmis ir Vytauto tiltu. Eismas bus uždarytas: gegužės 21-24 d. nuo 8 val. iki renginio pabaigos – Maironio ir A. Mickevičiaus gatvėse atkarpose tarp Kęstučio ir K. Donelaičio gatvių. Taip pat bus uždarytas įvažiavimas į Kauno senamiestį: Jonavos gatvė nuo Šauklių žiedo, Šv. Gertrūdos gatvė nuo M. Daukšos g. sankryžos ir įvažiavimas nuo Aleksoto tilto prie Vytauto bažnyčios. Gegužės 23 d. nuo 16 val. iki renginio pabaigos – bus draudžiamas pėsčiųjų eismas nuo Vytauto bažnyčios Aleksoto tilto dešiniąja puse, nuo 22.30 val. iki renginio pabaigos bus uždarytas eismas Karaliaus Mindaugo pr. nuo Birštono gatvės iki Aleksoto tilto ir Aleksoto tiltu.

Visą trijų dienų renginių programą galima rasti „Kauno miesto dienos 2010“ interneto puslapyje www.tautosnamai.lt/kauno-miesto-diena-2010

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: