(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybė ir UAB „Mitnija“ sudarė taikos sutartį byloje dėl Kauno arenos statybos viešųjų pirkimų konkurso. Abi pusės nusprendė ginčą išspręsti taikiai.

Taikos sutartyje nurodoma, jog „Mitnija“ atsisako nuo visų savo byloje pareikštų reikalavimų: nuostolių atlyginimo (beveik 9 mln. litų) ir patirtų bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Tuo tarpu Kauno miesto savivaldybė atsisako reikalavimo prisiteisti iš „Mitnijos“ byloje patirtas bylinėjimosi išlaidas.

UAB „Mitnija“ nepasitenkinimas kilo tuomet, kai Savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija paskelbė konkurso laimėtoją Kauno arenai statyti. Pirmąją vietą užėmė bendrovė „Vėtrūna“, pasiūliusi mažiausią kainą, t.y. 169,9 mln. litų.

Tuomet „Mitnija“ Savivaldybei teikė skundą, kuriame buvo teigiama, kad tokios apimties ir svarbos objekto, tenkinančio techninio projekto reikalavimus, neįmanoma pastatyti už UAB „Vėtrūna“ pasiūlytą kainą. Be to, buvo pareikšti kaltinimai, kad buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas.

Savivaldybės atstovai tuomet pabrėžė, kad statybos bendrovės UAB „Mitnija“ savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijai pateiktas oficialus skundas dėl paskelbtos arenos Nemuno saloje statybos konkurso dalyvių eilės yra nepagrįstas.

UAB „Mitnija“ netenkino Savivaldybės tokie pareiškimai, todėl ji kreipėsi į teismą, siekdama iš Kauno miesto savivaldybės prisiteisti beveik 9 mln. litų. Bendrovė ketino kovoti dėl negauto pelno, tačiau netrukdė ir nebandė stabdyti arenos statybos darbų.

Ši taikos sutartis įsigalios nuo Teismo nutarties, kuria ji patvirtinama, įsiteisėjimo ir turi šalims galutinio teismo sprendimo galią.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: