Fb.com paskyros arch. nuotr.

Seimo valdyba penktadienį priėmė sprendimą trečdaliu sumažinti balandžio mėnesį parlamente nebuvusios “Drąsos kelio”frakcijos seniūnės Neringos Venckienės atlyginimą.

“Mes svarstėm Etikos ir procedūrų komisijos išvadą, mes jai pritarėm, pagal Seimo statutą, mes turim trečdalį atlyginimo nuimti, ir mes tą padarysim, priėmėm tokį sprendimą, įpareigojom kanceliariją, nuo balandžio mėnesio algos”, – po valdybos posėdžio žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

Taip pat jis patvirtino, jog Seimas dėl N.Venckienės paieškų nsiims, nes tai – teisėsaugos institucijų kompetencija. “Mes neturim tokios teisės, mes neturim tokios kompetencijos (dėl N.Venckienės paieškos – red.) kreiptis, čia teisėsaugos reikalas. Seimas vykdo savo funkcijas, teisėtvarka vykdo savo funkcijas, mes nesam geresni sekliai nei teisėsaugos institucijos”, – į klausimą, ar parlamentas nesikreips į policiją dėl “Drąsos kelio”frakcijos seniūnės paieškos, atsakė V.Gedvilas.

Jis taip pat pažymėjo, jog dingusiai Seimo narei neįmanoma surengti ir apkaltos. “Nėra žmogaus, mes negalim jai apkaltos vykdyt. Jos nėra, pagal Seimo statutą, žmogus turi būti, jis turi gintis, pareikšti savo nuomonę. Aš darau, ką galiu, kaip Seimo pirmininkas, toliau yra teisėtvarkos institucijų darbas, jie ikiteisminį procesą pradėję. Mes tą padarėm, kas Seimui priklauso, ir daugiau negalim nieko padaryt”, – kalbėjo parlamento vadovas, klausiamas apie apkaltos galimybę.

Pasak V.Gedvilo, vienintelė sankcija, kurią parlamentas šiuo metu gali pritaikyti N.Venckienei – atlyginimo sumažinimas trečdaliu. “Jei nesuras (N.enckienės – red.), toliau bus svarstoma dėl atlyginimo, mes kitokios galimybės neturime, tai patinė situacija”, – sakė parlamento vadovas.

Jis patvirtino, jog rengiamos pataisos, kad parlamente nesilankantis Seimo narys prarastų visą atlyginimą, o ne tik dalį jo, bet pažymėjo, jog tokios pataisos įsigaliotų tik kitos kadencijos Seimui. “Dabartiniu metu svarstoma ir pateikta projektų Statutui dėl tokios situacijos, bet pataisos galiotų tik tiems Seimo nariams, kurie ateityje nedalyvautų posėdžiuose”, – sakė V.Gedvilas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) ketvirtadienį patvirtino, kad N.Venckienė balandžio mėnesį nedalyvavo daugiau kaip pusėje posėdžių ir jokių pateisinamų dokumentų apie nedalyvavimo priežastis kol kas nėra.

Pagal Seimo statutą, jei Seimo narys be pateisinamos priežasties nedalyvavo daugiau kaip pusėje posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas vienu trečdaliu. Remiantis Etikos ir procedūrų komisijos išvadomis, atlyginimas sumažinamas Seimo valdybos sprendimu.

N.Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime. N.Venckienės kol kas neranda ir šaukimą apklausai norintys įteikti pareigūnai. Jie bando nustatyti N.Venckienės buvimo vietą, bet oficiali paieška kol kas neskelbiama.

Savo vadovės buvimo vietos tvirtina nežinantys ir “Drąsos kelio” partijos frakcijos atstovai. Šios frakcijos narys Valdas Vasiliauskas užsiminė, kad N.Venckienė yra JAV, gali prašyti politinio prieglobsčio.

N.Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N.Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės L.Stankūnaitės mažametės dukters globėja. Mergaitė iš jos paimta ir perduota motinai pernai gegužės 17 dieną pasitelkus dideles policijos pajėgas.

D.Kedys kaltino L.Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L.Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį Andrių Ūsą teismas išteisino.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: