© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Seksualinių mažumų eitynių organizatoriai trečiadienį pranešė suderinę su Vilniaus savivaldybe, kad kitų metų birželį rengiamos eitynes vyktų Gedimino prospekte.

“Baltic Pride” eitynėse birželio 18 dieną organizatoriai tikisi sulaukti maždaug tūkstančio dalyvių, po jų numatomas mitingas Bernardinų sode.

Kasmet eitynės rengiamos vis kitoje Baltijos šalyje.

Lietuvos gėjų lyga teigia, kad per renginį Vilniuje bus skatinama diskusija apie homoseksualų partnerystės įteisinimą ir Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, ribojantį informaciją, kuria “niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata”.

Birželio 13-19 dienomis vyksiančio “Baltic Pride” festivalio metu numatomos ne tik eitynės, bet ir kiti socialiniai bei kultūriniai renginiai.

Lietuvos gėjų lyga trečiadienį sostinės savivaldybės administracijai padėkojo už “sklandų ir konstruktyvų bendradarbiavimą”.

“Šaunu, kad atviros sostinės idėja tampa realybe. Asociacija LGL yra pasirengusi Vilniaus miestui dovanoti “Baltic Pride 2016″ šventę ir dėsime visas pastangas, jog šis renginys būtų įdomus bei naudingas ne tik mūsų bendruomenės nariams, bet ir visiems Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams,” – teigė asociacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko.

2013 metais Vilniaus valdžia nenorėjo leisti eitynių centrine sostinės gatve – Gedimino prospektu, ir siūlė nuošalesnę Upės gatvę, bet teismas nusprendė, kad toks ribojimas yra nepagrįstas. Tuomet Gedimino prospektu pražygiavo apie 500 seksualinių mažumų atstovų ir jų teisių rėmėjų, protestuoti prieš eitynes susirinko panašus skaičius žmonių.

Pirmosios “Baltic Pride” eitynės Lietuvoje sostinės Upės gatvėje įvyko 2010-aisiais. Tuomet valdžia apskritai nenorėjo leisti eitynių, bet teismas nusprendė, kad jos turi vykti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: