(c) VšĮ "Idėjų garažas" archyvo nuotr.
Gediminas Storpirštis (kairėje) ir Kostas Smoriginas

Kauno Senamiesčio kiemeliuose, vasaros metu skambanti gitaros muzika, jau ketvirtus metus asocijuojasi su dainuojamosios poezijos festivaliu „SENAMIESČIO ŽIOGAS”. Garsiausi Lietuvos bardai, po atviru dangumi eksponuojamos parodos, jaunieji dainuojamosios poezijos žanro atlikėjai ir klausytojų šypsenos – neatsiejama festivalio dalis.

Patį vidurvasarį, liepos 15 dieną, 19 val. įvyks antrasis šio sezono „Senamiesčio žiogo” koncertas, kuriame kauniečiai bei miesto svečiai galės pamatyti ir išgirsti KOSTĄ SMORIGINĄ – vieną garsiausių Lietuvos bardų. K.Smoriginas – menininkas, pelnęs pripažinimą visose savo kūrybinės veiklos srityse, savo gerbėjus žavintis įspūdingais vaidmenimis teatre ir kine, sėkminga režisūra ir neatsiejama Lietuvos kultūros dalimi tapusiomis dainomis. Dar studijų laikais atlikėjas pradėjo kurti dainas pagal garsių Lietuvos poetų žodžius, o vėliau su kolegomis aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė „Aktorių trio“. Grupė sulaukė nepaprasto pasisekimo, o jų gerbėjų mintyse iki šiol skamba dainų „Aš mylėjau tave tau nežinant“ ar „Paukščiai“ melodijos. Nuo 2000 m., K. Smoriginas ėmė rengti solinius koncertus ir išleido dvi savo kompaktines plokšteles – „Pilietis“ bei „Ponai ir ponios“. Nuolat užsiėmusio menininko koncertas – visada laukiama dovana jo gerbėjams. Juk tai pasiilgtos ir mylimos dainos, K.Smorigino ekspresyvumas ir tas ypatingas, gilus prikimęs balsas.

Taip pat žiūrovus džiugins žinomas teatro ir kino aktorius GEDIMINAS STORPIRŠTIS. Nenuilstantis bardų kultūros puoselėtojas, ne tik pats kuria ir dainuoja, bet yra tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ meno vadovas, koncertų rengėjas, išleidęs ne tik savo solinius albumus, bet ir sudaręs kitų dainuojamosios poezijos kūrėjų rinkinius bei bardų dainų knygas. G.Storpirštis tikina, jog jam svarbu populiarinti šį žanrą, nes poezija, tai lyg meditacija, suteikianti galimybę įsiklausyti į save ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Jam patinka šnekėtis su įvairių poetų tekstais ir savaip prakalbinti tokių klasikų kaip S.Gedos, J.Meko, J.Marcinkevičiaus, V. Šekspyro eiles. Gediminas Storpirštis teigia, jog su visais klausytojais jis kalba kaip su lygiais, nepriklausomai nuo jų amžiaus, todėl skirstyti kūrinius į dainas suaugusiems ir vaikams nėra prasmės. Jei suaugęs žmogus dar sugeba įžvelgti pasaulio stebuklingumą, reiškia, jog jo širdyje dar gyvas vaikas. Ko gero būtent šis tikėjimas ir iš aktoriaus spinduliuojanti energija priverčia jo koncertuose suaugusius garsiai prisipažinti, kad ir jie kažkada bijojo varlės, o iš širdies visų žiūrovų dainuojama „Kregždė“ jau tapo ritualu, be kurio G.Storpirščio koncertas tiesiog neįsivaizduojamas.

Koncerto pradžią paskelbs jaunas ir labai perspektyvus atlikėjas – JUOZAPAS LIAUGAUDAS, pastaraisiais metais tapęs ne vieno dainuojamosios poezijos konkurso laureatu. Kadangi J.Liaugaudo repertuare – maestro Vytauto Kernagio dainos, klausytojai jau spėjo įžvelgti neįtikėtiną balso tembro ir dainavimo manieros panašumą. Tačiau atlikėjas nesiekia būti lyginamas ir ieško savo kelio taip pat pristatydamas autorines dainas.

Kaip ir kiekviename koncerte, jaukią kiemelio aplinką pagrąžins meno kūrinių paroda po atviru dangumi. Renginyje bus eksponuojami Justės Šuminaitės fotografijos ir Ramintos Šiugždaitės grafikos darbai.

Kviečiame praleisti vidurvasario vakarą su nuoširdžia muzika ir pakiliomis nuotaikomis!
Bilietus platina Bilietai.lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: