(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jeigu Vyriausybė ir Seimas priims sprendimus mažinti senatvės pensijas, naikinti našlių pensijas, padėsime pensininkams kreiptis į teismą, į Konstitucinį teismą, kad pensininkus skurdinantys ir žlugdantys sprendimai būtų sustabdyti ir panaikinti.

Bandysime telkti ir dar sąžinės nepraradusius Seimo narius. Seimas ar Seimo narių grupė turi teisę apskųsti sprendimus Konstituciniam teismui. Ne A. Valinskas turi būti didžiausia Seimo problema, o Lietuvos gyventojus vis labiau slegiantis skurdas.

Jau dabar laikas telkti pensinio amžiaus žmones, kad būtų galima pasipriešinti Vyriausybei ir Seimui. Ir mes, Naujoji sąjunga, juos telksime, kviesime pensininkus aktyviai dalyvauti ir kovoti už savo teises.

Aukščiausieji valdžios pareigūnai viešai diskutuoja, kokios turėtų būti pensijų „grindys“ (600 ar 800 litų pensijos, kurios jau nebūtų mažinamos). Ką pasakytumėte gydytojams, kurie palatoje, visų akivaizdoje, garsiai diskutuotų, kuris pacientas išgyvens, o kuris – jau mirs rytoj? Tokius gydytojus vytumėme lauk! Deja, aukščiausieji valdžios pareigūnai sau leidžia tokį malonumą.

Ką ketinate atimti iš pensininkų – paskutinius centus, po keliasdešimt litų? Ką sutaupysite, atimdami iš pensininkų pinigus (jau nekalbu apie tai, kad amoralu ir nusikalstama taupyti skurstančiųjų sąskaita)? Šiuo metu 7 procentai pensininkų gauna mažiau nei 600 litų, 75 procentai – nuo 600 iki 1000 litų, 18 procentų pensininkų gauna daugiau nei 1000 litų. Taigi, ką sutaupysite, ponai ir ponios – aukščiausieji? Ką išgrandysite iš pensininkų kišenių?

Kai iš prezidentūros pasigirsta keisti išvedžiojimai, kad „tiems žmonėms, kuriems sunku save apginti, „grindys“ leistų oriai pakelti krizę ir oriai išgyventi šiuos sunkius laikus“, pirštai patys susigniaužia į kumštį. Tai už 600 litų Lietuvoje, pasirodo, galima pragyventi oriai?! Oriai – tai reiškia garbingai. Nenusižeminusiems ir nepažemintiems.

Siūlau Vyriausybė nariams, visiems aukščiausiesiems valstybės pareigūnams oriai pakelti krizę ir vieną mėnesį pragyventi už 600 litų. Nors vieną mėnesį.

Pasaulio banko ataskaitoje teigiama, kad šiemet Lietuvoje beveik 49 procentais padaugės žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos (kai vienam žmogui tenka 350 litų per mėnesį). Iš kur tie Pasaulio banko ekspertai ištraukė, kad skurdo riba – 350 litų (už 100 eurų)?! Tai jau ne skurdo, o lėtos mirties riba.

Pasitikėjimą kelia Darbo santykių instituto Gyvenimo lygio ir žmogiškųjų išteklių plėtros probleminės grupės vadovo prof. habil. dr. Algio Šileikos paskelbti duomenys: absoliutaus skurdo lygis Lietuvoje šiemet – jau 1092 litai.

Šis skaičius rodo, kad absoliuti dauguma pensininkų gyvena skurde. Tiesą sakant, tai aišku ir be statistikos ir tyrimų.

Šiandien, per sunkmetį, kai valstybė ir jos pagalba labiausiai reikalinga žmonėms, valdžia pasirengusi iš pensininkų atimti ir garbę, ir paskutinius centus. Tokia valdžia – nusikaltėlių valdžia. Gerbti senolių valdžios vyrų ir moterų neišmokė nei lietuvių liaudies pasakos, nei realybė – faktas, kad vis daugiau pensinio amžiaus žmonių gyvena skurde.

Reikia mažinti ne pensijas, bet privilegijas ir kitas valstybės dovanas. Tokios bejėgės ir apgailėtinos Vyriausybės dar nesu matęs. Tokios Vyriausybės, manau, visa Lietuva dar nėra mačiusi.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: