Senjorams skirtas projektas
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Vyresnio amžiaus sulaukę žmonės patiria tam tikrų sunkumų dėl fizinės ir socialinės sveikatos silpnėjimo, iškylančios didesnės traumų rizikos.

Siekiant padėti tokiems žmonėms išsaugoti savarankiškumą kasdieniame gyvenime ir vykdyti traumų prevenciją, Savivaldybės biudžetinė įstaiga Kauno rajono socialinių paslaugų centras 2011 m. dalyvavo Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projektų rėmimo konkurse ir gavo finansavimą projektui „Kritimų ir traumų prevencija, skatinant Kauno rajono vyresnio amžiaus asmenų fizinį aktyvumą ir sportinę veiklą“. Projektas bus vykdomas nuo 2011 m. rugsėjo mėn. iki gruodžio 31 d.

Projektas skirtas Kauno rajono pagyvenusių ir senyvo amžiaus gyventojų saugios aplinkos kūrimui, fizinio aktyvumo ugdymui, fizinio pajėgumo didinimui, pusiausvyros, koordinacijos lavinimui, mokymui pasitikėti savimi ir kontroliuoti kritimus.

Mokymais, mankštomis ir platinant informacinius leidinius bus siekiama, kad vyresnio amžiaus asmenys neatsisakytų kasdieninės veiklos, įgytų žinių, kaip einant nepaslysti, saugiai siekti aukštai padėtų daiktų, kaip elgtis nukritus.

Įgyvendinus projektą tikimasi, kad pagerės Kauno rajono senjorų pusiausvyra, padidės mobilumas, o tuo pačiu ir sumažės kritimų rizika.

Projektą vykdys Savivaldybės biudžetinės įstaigos Kauno rajono socialinių paslaugų centro Dienos socialinės priežiūros skyriaus suaugusiems asmenims su negalia specialistai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: