(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Atlikta Kauno miesto savivaldybės gyventojų apklausa, kurios metu siekta sužinoti kauniečių nuomonę dėl pasiūlymo mažinti seniūnijų skaičių.

Apklausos dalyviams buvo užduotas klausimas: „Ar manote, kad Kauno miesto savivaldybės administracijos seniūnijos skaičius turi būti mažinamas nuo 11 seniūnijų iki 8 seniūnijų?“ .

Tyrimas atskleidė, kad beveik du trečdaliai (60,9 proc.) Kauno miesto savivaldybės gyventojų pritaria planuojamai seniūnijų pertvarkai.

Tačiau pritarimo/nepritarimo rodikliai skirtingose seniūnijose skiriasi. Petrašiūnų, Vilijampolės ir ypač Aleksoto gyventojai nepritaria planuojamai seniūnijų pertvarkai.

Paaiškėjo, kad 33 proc. respondentų apskritai niekada nėra lankęsi seniūnijose. Nuolat jose lankosi 6,9 proc. respondentų.

Anot sociologų, tyrimas parodė, kad juo dažniau gyventojai naudojasi seniūnijų paslaugomis, tuo labiau patenkinti jų suteiktomis paslaugomis bei veikla ir tuo labiau prieštarauja siūlomai pertvarkai.

„Atsižvelgdami į tai, kad dauguma Kauno gyventojų pritarė seniūnijų reformai, artimiausiu metu pradėsime ją įgyvendinti. Svarstydami tikslias būsimų seniūnijų ribas, stengsimės atsižvelgti į apklausos rezultatus atskirose seniūnijose“, – sakė apklausos komisijos pirmininkė, miesto Tarybos narė Gintarė Skaistė.

Apklausa buvo atlikta gruodžio 7 – 12 dienomis. Iš viso buvo aplankyta 840 namų ūkių, buvo apklausta 660 respondentų nuo 18 iki 75 metų. Tyrimą atliko KTU Socialinių tyrimų laboratorija, Sociologijos katedra ir UAB „Factus“.

Tarybos sekretoriato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: