(c) Kaunoblogas.lt archyvo nuotr.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) ketina skųsti Vilniaus apygardos administracinio teismo nutarimą panaikinantį Mokestinių ginčų komisijos prie LR Vyriausybės sprendimą dėl nepagrįstai už studentų pažymėjimų gamybą surinkto PVM grąžinimo studentams. LSAS teigimu, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Vilniaus apygardos administracinio teismo argumentai dėl ko nepagrįstai surinktos lėšos neturėtų būti grąžintos studentams yra neįtikinantys, o reikalavimai sumokėti PVM už laikotarpius, kuriais VMI buvo išbraukusi LSAS iš PVM mokėtojų sąrašų yra sunkiai teisiškai pagrindžiami.

„Administracinio teismo sprendimas labai stebina, o jo pateikti argumentai nėra įtikinantys. Po ketverius metus trukusių teisinių ginčų VMI pripažino, jog LSP gamybos organizavimas ir išdavimas nėra ekonominė veikla ir jis neturi būti apmokestinamas PVM, tačiau mums pareikalavus grąžinti sumokėtas lėšas, buvo pateiktas reikalavimas sumokėti PVM ir už tuos laikotarpius, kai VMI buvo išbraukusi LSAS iš PVM mokėtojų sąrašų. Mums liepta susimokėti ir baudas už laikotarpį kai nemokėjome PVM, nors nemokėjome VMI pavedimu. Tokį VMI reikalavimą patvirtino ir Vilniaus apygardos administracinis teismas“, – sako LSAS prezidentas Arūnas Mark. „Mūsų nuomone, VMI pripažinusi, jog PVM studentų pažymėjimams neturi būti taikomas, turėtų grąžinti be teisinio pagrindo daugybę metų rinktas lėšas. Esame įsitikinę, kad šios lėšos turi būti grąžintos studentams”.

Vilniaus apygardos administraciniam teismui patvirtinus LSAS reikalavimus pirminiais skaičiavimais VMI turėtų studentams grąžinti daugiau nei 300 tūkst Lt. LSAS nuomone, toks sprendimas būtų sudaręs precedentą PVM lėšas atsiimti ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms, atsakingoms už studentų pažymėjimų gamybą, o tai sudarytų daugiau nei 1,5 mln. litų.

Teisinį ginčą dėl neteisėto Valstybinės mokesčių inspekcijos PVM taikymo studento pažymėjimams, LSAS inicijavo dar 2006 metais. Tai, kad LSP nėra PVM objektas, šiemet pripažino Mokestinių ginčų komisija bei pati VMI, nors iki tol kelis kartus keitė savo sprendimą. Gavusi galutinį atsakymą, jog už studentų pažymėjimus neturėjo būti skaičiuojamas PVM, LSAS kreipėsi į VMI prašydama grąžinti permokėtas lėšas. Reaguodama į šį prašymą mokesčių inspekcija iš LSAS pareikalavo sumokėti PVM už LSP už naują laikotarpį, kuriuo pati pripažino, jog PVM mokėti nereikėjo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: