(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) po ketverius metus trukusio teisinio ginčo su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) gavo galutinį atsakymą, jog Lietuvos studentų pažymėjimams (LSP) nebebus taikomas pridėtinės vertės mokestis (PVM).

„Labai džiaugiamės tuo, kad jau nuo šių metų studentams už pažymėjimus nebeteks mokėti PVM mokesčio. LSAS taryba priėmė poziciją, jog būtina sugriežtinti kainodarą, kuri aiškiai nustatytų LSP gamybos kaštų ir paramos atstovybėms dalis, būtina įpareigoti LSP finansines ataskaitas teikti viešai. Jei nepavyks rasti bendro sprendimo LSAS narės nusprendė atsisakyti šio projekto įgyvendinimo.” – teigia Arūnas Mark – „Jei iš LSP projekto nebūtų remiamos atstovybės, LSP studentams galima būtų platinti už savikainą. O efektyvių atstovybių paramos pavyzdžių galime pasisemti iš Europos šalių”.

2010 m. birželio 14 d. vykusiame Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) tarybos posėdyje buvo svarstyti praėjusią savaitę pasirodę piktnaudžiavimo LSP lėšomis faktai. Studentų atstovybių vadovai nutarė kreiptis į LR Švietimo ir mokslo ministeriją dėl saugiklių, būtinų skaidriam LSP procesui užtikrinti, reglamentavimo. Jei minėti saugikliai nebus užtikrinti, LSAS jungiamos studentų atstovybės nusprendė šiemet atsisakyti paramos studentų atstovybėms lėšų ir platinti LSP už savikainą. Tokiu atveju ateityje bus reikalaujama perduoti LSP platinimą pajamomis nesuinteresuotai institucijai. Organizacijos jungiamų studentų atstovybių vadovai pabrėžė, kad Lietuvos studento pažymėjimo platinimas negali atitraukti atstovybių nuo pagrindinės veiklos – atstovavimo studentams, o LSP lėšos neturi tapti pasipelnymo ar išgyvenimo šaltiniu.

„LSAS jau nuo 2007 m. kelia klausimus dėl studentų atstovybių veiklų finansavimo ir Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) projekto atskyrimo. Siekiant užtikrinti, kad studentų atstovybės veiktų kokybiškai buvo įvesta LSP finansavimo metodika, pagal kurią LSP lėšos buvo skirstomos atsižvelgiant į atstovybių veiklos kokybę. Tačiau tenka konstatuoti, kad, kol negalime užtikrinti noro piktnaudžiauti esama padėtimi, toks projektas neturi ateities. Atstovavimas studentams nieko nekainuoja, todėl LSP projektas negali tapti pagrindine atstovų veikla”, – pabrėžė LSAS prezidentas Arūnas Mark.

Taryba – aukščiausias organas po Lietuvos studentų atstovybių sąjungos Kongreso. Tarybą sudaro 21 LSAS narių prezidentai ir LSAS vadovas, kurie spręsti aktualias studentams problemas bei svarstyti einamuosius klausimus susitinka keturis kartus per metus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: