Neseniai baigėsi keliais etapais vykęs priėmimas į doktorantūros studijas Kauno technologijos universitete (KTU). Pastebėta, kad šiemet mokslo doktorantūros studijas, kurių metu rengiami mokslininkai, gebantys savarankiškai atlikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus bei spręsti mokslo problemas akademinėje ir neakademinėje aplinkoje, rinkosi didesnis skaičius studentų iš užsienio.

Universitetas doktorantūros studijas organizuoja 19-oje mokslo krypčių – gamtos, technologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų srityse.

Šiais metais priėmime į doktorantūros studijas dalyvavo 124 kandidatai į 64 valstybės finansuojamas doktorantūros vietas. Didžiausias konkursas buvo į fizikos, ekonomikos, mechanikos inžinerijos bei elektros ir elektronikos inžinerijos mokslo kryptis.

Visos valstybės finansuojamos vietos šiemet yra užpildytos, kandidatų į valstybės nefinansuojamas vietas nebuvo. Į valstybės finansuojamas vietas įstoję doktorantai gaus valstybės paramą (stipendiją), kuri mokama kiekvieną mėnesį. Pirmaisiais studijų metais doktorantams mokama 760 Eur/mėn. dydžio stipendija, antraisiais-ketvirtaisiais – 880 Eur/mėn.

„Lyginant su ankstesniais metais doktorantūros studijų populiarumas išlieka panašus. Pastebima tendencija, jog kasmet daugėja kandidatų iš užsienio, o šiemet jų prašymų buvo sulaukta jau daugiau nei kandidatų iš Lietuvos. Trečdalį priimtųjų į Universiteto doktorantūros studijas šiais metais sudarė užsieniečiai“, – esminį pastebėjimą atskleidė KTU Doktorantūros mokyklos vadovė Reda Žilėnaitė.

Į doktorantūros studijas įstojusiesiems doktorantams suteikiama galimybė įsidarbinti nacionaliniuose ar tarptautiniuose moksliniuose projektuose, taip pat net devyniose mokslo kryptyse siekti dvigubo laipsnio pagal turimas sutartis su užsienio aukštojo mokslo institucijomis.

Doktorantai gali gauti finansavimą pagal „Erasmus+“ programą tiek trumpalaikėms, tiek ilgalaikėms išvykoms (studijoms, praktikoms), taip pat pasinaudoti Universiteto fondų teikiama parama studijoms, disertacijos rengimui, moksliniams tyrimams vykdyti bei dalyvavimui tarptautinėse konferencijose.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: