Tarp populiariausių el. knygų – pusė lietuvių autorių kūrinių

0
1
© "Aš skaitau" archyvo nuotr.

Į populiariausių kovo mėnesio el. knygų dešimtuką pateko penkių lietuvių autorių – A. Tapino, J. Žilinsko, A. Čekuolio, I. Buivydaitės ir S. Parulskio – knygos. Perkamiausia el. knyga, kaip ir vasarį, išliko skandalingas erotinis E L James romanas „50 pilkų atspalvių“. Šiuos duomenis pateikia didmeninio el. knygų platinimo bendrovė „Alma littera sprendimai“.

Aukščiausiai, į antrąją dešimtuko vietą, iš lietuvių autorių el. knygų pakilo žurnalisto A. Tapino steampunk stiliaus romanas „Vilko valanda“. Trečioje vietoje atsidūrė istorinis J. Žilinsko romanas „KGB vaikai“ , o ketvirtoje – žurnalisto, keliautojo ir rašytojo A. Čekuolio knyga „Mūsų slaptieji ir dramblys bute“, pasakojanti apie karo Afganistane užkulisius, kuriuose žinomam publicistui pavyko pabuvoti lankantis pas NATO misijas atliekančius Lietuvos, Amerikos ir Didžiosios Britanijos karius.

Pasak „Alma littera sprendimai“ el. knygų projekto vadovo Tomo Matuzevičiaus, prie lietuvių autorių el. knygų populiarumo prisideda emigrantai, kuriems patogiau ir greičiau įsigyti tautiečių knygas el. formatu, tačiau visi kūriniai, esantys populiariausių el. knygų sąraše, patenka ir į perkamiausių popierinių knygų dešimtukus.

„Knygynuose dažniausiai perkamos naujos, ilgai lauktos žinomų lietuvių rašytojų knygos, ta pati tendencija pastebima ir parduodant el. formato knygas. Lyginant perkamiausių lietuvių autorių popierinių ir elektroninių knygų pardavimą, skirtumo beveik nėra – visur dominuoja tos pačios knygos“, – teigia T. Matuzevičius.

Populiariausių el. knygų sąrašo viršūnėje, kaip ir vasario mėnesį, kovą išliko erotinis E L James romanas „50 pilkų atspalvių“, pasakojantis apie aistringus vyro ir moters santykius, pagardintus šokiruojančiomis intymiomis scenomis.

Į populiariausių el. knygų dešimtuką kovo mėnesį taip pat pateko du J. Austen romanai – „Puikybė ir prietarai“, daugiau kaip 150 metų tituluojamas populiariausia anglų kalba parašyta knyga, bei „Protas ir jausmai“, patekusi į pasaulio literatūros aukso fondą. Tarp perkamiausių knygų elektroniniu formatu šį mėnesį – ir E. Brontės romanas „Vėtrų kalnas“ bei A. Verghese kūrinys „Vienuolės paslaptis“, pasakojantis indų vienuolės ir brito mediko meilės istoriją.

El. formato knygas skaitytojai gali įsigyti interneto svetainėse pegasas.lt, knyguklubas.lt, skaitykle.lt, knygos.lt, 100knygu.lt ir eknygos.delfi.lt.

Populiariausių el. knygų TOP 10
1. Penkiasdešimt pilkų atspalvių, E L James (Alma littera)
2. Vilko valanda, A. Tapinas (Alma littera)
3. KGB vaikai, J. Žilinskas (Aukso žuvys)
4. Mūsų slaptieji ir dramblys bute, A. Čekuolis (Alma littera)
5. Puikybė ir prietarai, J. Austen (Alma littera)
6. Vienuolės paslaptis, A. Verghese (Alma littera)
7. Protas ir jausmai, J. Austen (Alma littera)
8. Vėtrų kalnas, E. Brontė (Alma littera)
9. Kitapus veidrodžio, I. Buivydaitė (Alma littera)
10. Tamsa ir partneriai, S. Parulskis (Alma littera)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here