Organizatorių archyvo nuotr.

Šiandien istoriniame „Romuvos“ kino teatre garsios šveicarų režisierės Ursulos Meier filmu „Sesuo“ atidaromas šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis. Rinktiniai naujausi filmai, retrospektyvos ir specialiosios programos šiemet dvylika dienų bus rodomos ne tik kino teatre „Romuva“, bet ir M. Žilinsko dailės galerijos kino salėje, „Žalgirio“ arenoje bei VDU menų galerijoje „101“.

„Festivalio kuriama atmosfera kviečia kartu stabtelti, įvertinti, pamedituoti. Kinui, kuris veikia kiekvieno iš mūsų jausmus, kuris įkvepia, ir atmintyje išlieka ilgam, reikia turėti laiko. Tad sustokime bent akimirkai ir raskime laiko gero filmo seansui!“ – festivalio organizatorius bei žiūrovus sveikina Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Tarptautinio Kauno kino festivalio atidaryme lankysis ir su žiūrovais susitiks filmo „Sesuo“ režisierė Ursula Meier. Šilta, jaudinanti ir poetiška drama „Sesuo“ – antrasis pilnametražis vaidybinis šveicarų režisierės filmas, pasakojantis dvylikamečio Simono ir jo bedarbės sesers Luizės gyvenimą Šveicarijos pramoniniame mieste. Kiekvieną dieną berniukas keltuvu užkyla į slidinėjimo rojų ir ten patiria įvairius nuotykius, leidžiasi į suaugusiųjų pasauliui būdingus išgyvenimus bei atranda savitą brandos kelią.

Jau pirmosiomis festivalio dienomis gero kino mylėtojai kviečiami į susitikimus ir su kitais kino kūrėjais. Rytoj, rugsėjo 27 d., „Romuvos“ kino teatre bus galima susipažinti su latvių režisieriaus bei scenarijaus autoriaus Aiko Karapetiano filmu „Žmonės ten“ bei pabendrauti su pačiu kūrėju. Atviroje priemiesčio dramoje „Žmonės ten“ apmąstoma aplinkos įtaka asmenybei.

Tą pačią dieną M.Žilinsko dailės galerijoje svečiuosis net du režisieriai. Iš Estijos atvykęs Peeter Simmas pristatys filmą „Vieniša sala“ – tai šiuolaikinis daugiasluoksnis kino pasakojimas apie intriguojantį meilės trikampį. Žiūrovai turės progą susitikti ir su latvių režisieriumi Jevgenijumi Paškevičiumi. „Golfo srovė po ledkalniu“ – antrasis šio kino kūrėjo vaidybinis filmas, kuris festivalio žiūrovus įtrauks į tris dramatiškai susipynusias istorijas. Pagrindinė herojė – nemirtingoji Lilit – klajos laike ir erdvėje su savo demoniška misija.

Pirmosiomis festivalio dienomis žiūrovai kviečiami pamatyti portugalų kino kritiko, kultinio autoriaus Miguelio Gomeso filmą „Tabu“. Už meninį novatoriškumą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje apdovanota juosta „Tabu“ – tai lyriška ir metaforiška drama apie meilės ir nusikaltimo istoriją, kolonializmo laikus, išsiskirianti drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles.

Dar vienas filmas, kurio nederėtų praleisti – „Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio“. Viskas šioje kino juostoje prasidės ketvirtadienį ir truks lygiai keturias dienas. Ilgos kelionės metu vienišame peizaže ir uždaroje mašinos erdvėje ims skleistis vienos šeimos nesutarimai, kurie pamažu virs paskutiniu atsisveikinimu.

Abi šias kino juostas Kaune bus galima išvysti rugsėjo 27 – 28 d. kino teatre „Romuva“ ir M. Žilinsko dailės galerijoje.
Šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet vyks rugsėjo 26 – spalio 7 dienomis Kaune. Spalio 1 – 10 dienomis festivalis lankysis Vilniuje, kino centre „Skalvija”, Šiuolaikinio meno centre, spalio 9 – 13 dienomis – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre, spalio 11 – 13 dienomis – Šiauliuose, „Polifonijos” salėje, ir spalio 16- 20 dienomis – Panevėžyje, kino teatre „Garsas”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: