Kovo 5 d., 12.00 val. Kauno kultūros centre “Tautos namai“ (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) koncertas „Užgavėnių belaukiant“. Dalyvauja liaudiškos muzikos ansamblis „Bočiai“, vadovas Vincentas Kursa.

Koncertas nemokamas. Maloniai kviečiame.

Kovo 6 d., 17.00 val. Kauno kultūros centre “Tautos namai“ (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) asociacijos „Teatronas“ premjera – dviejų dalių komedija „Juoko akademija“, pagal Koki Mitani pjesę, režisierius – Gildas Aleksa.

Scenografė – Monika Butkutė
Kostiumų dailininkė – Dovilė Sapieškaitė

Vaidina: Jokūbas Bateika, Gildas Aleksa, Olesia Kijanina

Šios žymaus japonų dramaturgo ir scenaristo Koki’o Mitani’o pjesės veiksmas vyksta 1940 metų rudenį Japonijoje. Jaunas dramaturgas apsilanko pas cenzorių, kurio pareiga – neleisti nieko politiškai nekorektiško ar draudžiamo prieškarinei visuomenei. Negana to paiškėja, kad šis cenzorius turi išankstinį nusistatymą prieš komedijas.

Jaunasis autorius tikisi gauti leidimą savo pjesės statymui dar prieš pradedant ją repetuoti, tačiau cenzorius kasdien ieško ir randa vis naujų priekabių, taip ne tik trukdydamas darbui, bet ir siekdamas uždaryti autoriaus trupę – “Juoko Akademiją”. Autoriui vėl ir vėl tenka perrašinėti pjesę, ir tai, kas prasidėjo kaip žiaurus pasityčiojimas – vis labiau tobulino mažavertę komediją.

Šia pjese dramaturgas nesiekė parodyti blogosios cenzūros pusės prieškarinėje Japonijoje. Iš tiesų K.Mitani norėjo parodyti, kaip kūrinys gali tobulėti kitų žmonių dėka – tuo pačiu įrodydamas, kad kūryba nepriklauso tik vienam žmogui. Todėl ir pastatyme atsirado nerašytas veikėjas – Viltis – kuri taip pat nepriklauso nė vienam iš veikėjų, o yra bendra, įgijusi savo nuosavą charakterį.

Kūrybos džiaugsmas, suvokimas, vienas kito supratimas, išklausymas, kad ir ne greitai įgyjamas, naujų, tikrų vertybių atradimas, kai jau valdžia ar įstatymai pralaimi žmogiškumui – visos šios pakylėtos nuotaikos – spektaklio varomoji jėga.

Bilieto kaina – 10 Lt, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt.

Kovo 11 d., 15.00 val. Kauno kultūros centre “Tautos namai“ (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) chorinės muzikos koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Dalyvauja: mišrūs chorai „Ainiai“, vadovas M. Šikšnius, ir „Gintaras“, vadovė J. Kulakauskienė, vyrų choras „Perkūnas“, vadovas R. Misiukevičius.

Koncertas nemokamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: