(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Režisierius ir aktorius Arvydas Lebeliūnas kviečia kauniečius dalyvauti originaliuose saviraiškos seminaruose. Pagrindinę seminarų temą diktuoja jau pats pavadinimas – „Teatro Terapija“.

Įdomu tai, kad šiuose, aktorinio meno dėsniais grįstuose užsiėmimuose dalyvausiančių žmonių amžius bus neribojamas, ir, anot A.Lebeliūno, kuo jis bus įvairesnis, tuo įdomesni bus užsiėmimai. “Idėją sukurti ką nors panašaus parsivežiau iš Kanados. Ten susižavėjau žmonių entuziazmu, noru pažinti save, plėsti akiratį. Vankuveryje, kur gyvenau ketverius metus, kiekvieno mikrorajono bendruomenės namuose galėjai dalyvauti ne tik sporto užsiėmimuose, šokių ar keramikos studijose, bet ir gilintis į kitas, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, žmonėms svetimas ar nepasiekiamas sritis. Tame tarpe ir aktorystę. Juk žmogaus, lankančio tarkim, užsienio kalbos kursus, tikslas ne visada būna tapti vertėju ar mokytoju. Lietuvoje žmonės lygiai tokie pat smalsūs, norintys pažinti, bendrauti.” – pasakoja režisierius.

“Nemažai laiko dėsčiau aktorinį meistriškumą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojantiems būsimiems aktoriams ir operos solistams. Ne kartą teko vesti seminarus įmonėms, užsiėmimus privačiuose vakaruose, stovyklose. Juose dalyvaudavo įvairaus amžiaus žmonės, su savom istorijom ir patirtimis. Kiekvieną kartą suvokdavau, kad tai dovana – sujungti šiuos žmones į visumą, per žaidimą, žodį, gestą, veiksmą atverti juos, priversti juoktis, iš naujo pažinti paprastus dalykus. Šie potyriai ilgainiui subrendo ir išsikristalizavo į aiškią sistemą, kurios rezultatais neabejoju, juolab, kad Kaune tokio pobūdžio veikla yra išplėtota tik vaikams ar jaunimui. Dirbantiems ar vyresnio amžiaus žmonėms tokie ar panašūs užsiėmimai dažniausiai būna užsakomieji ar vienkartiniai. Tiesiog norisi praplėsti jau esamų savęs pažinimo kelių skalę ir padėti žmonėms patiems savyje atrasti kūrėjus. Kūrėjus – buhalterius, kūrėjus virėjus, studentus, mokytojus, dailininkus ar vadovus. Tikiu, kad bet kuri profesija yra kūryba. Tiesiog norisi pasidalinti savąja patirtimi, kurią dalyvaujantys seminaruose vėliau galės pritaikyti savoje terpėje”, – sako šiais metais kūrybinį jubiliejų pasitinkantis režisierius.

Pasak A.Lebeliūno, šiame informacija perkrauto, skubėjimo, planavimo, instrukcijų “kaip tapti laimingam, turtingam, gražiam” pilname pasaulyje dažnas pasimetame ir pradedame jaustis taip, lyg kažką ar net viską darome ne taip, t.y. nustojame tikėti savimi, būti savimi, įsiklausyti į save. Šių užsiėmimų esmė – ne išmokyti žmones vaidybos, greičiau pasitelkiant aktorinio meistriškumo įrankius, per savo pačių patirtis, nuotaikas, mintis ir intuicijas priimti mus supantį pasaulį, veikti jame be baimės būti savimi. Kiekvienas žmogus yra unikalus ir jo pastangos tobulinti save yra tokios pat senos kaip ir žmonija. Visi savęs pažinimo principai atrasti dar gerokai prieš mūsų erą ir nuo Marko Aurelijaus laikų jie iš esmės nepasikeitė.

„Teatro Terapijos“ seminarų ciklo siekis – laiko patikrintų teatrinių disciplinų pagalba (padėti žmogui) atskleisti saviraiškos, bendravimo, kūrybines galias, įgytas žinias panaudoti profesinės veiklos srityse, asmeniniame gyvenime. Kiekvienas turime skirtingų priežasčių gilintis į save ar net save keisti. Svarbiausia, kad tai daryti niekada nevėlu.
“Teatro Terapijos” kuratoriais sutiko tapti Kauno menininkų namai, kurių jaukiose, šiai veiklai tinkančią aurą turinčiose patalpose ir vyks užsiėmimai. Projekto partneriai – organizatorių komanda “Laimingi žmonės”, kurių iniciatyva gimė ši graži idėja.

Arvydas Lebeliūnas – teatro ir kino režisierius, aktorius. Aktorinį meistriškumą studijavo tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (kurso vadovė Algė Savickaitė). 1992 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas maestro Vytautą Žalakevičių apsigynė kino scenaristo ir režisieriaus diplomą. Didžiąją kūrybinio gyvenimo dalį skyrė teatro režisūrai (įvairiuose Lietuvos teatruose sukurta virš keturiasdešimt spektaklių), dirbo Lietuvos televizijoje, dėstė aktorinį meistriškumą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu dirba su „Laimingų žmonių“ meno projektų organizatorių komanda. „Teatro terapija“ – daugelį metų kauptos kūrybinės ir pedagoginės patirties bei noro pasidalinti ja rezultatas.

Trukmė: Kovo 24 – gegužės 26 d., trečiadieniais (10 užsiėmimų). Renkamos rytinė (10.30-13.00 val.) ir vakarinė (18.30 – 21.00 val.) grupės (10-14 žmonių). Informacinis susitikimas vyks kovo 20 d., 17.30 val., Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g.56)

Išankstinė dalyvių registracija būtina el.paštu – tt@laimingizmones.lt arba mob.tel. 611-97454, 698-11195.

Kaina – 300 Lt. (Vienas užsiėmimas – 30 Lt). Studentams bei senjorams taikoma 10 procentų nuolaida.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: