© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusija ketvirtadienį pradėjo naują diplomatinių pastangų išspręsti Sirijos krizę etapą, surengdama susitikimą su Irano ir Sirijos užsienio reikalų ministrais, kurie į Maskvą atvyko prieš vėliau šį mėnesį Šveicarijoje numatytas taikos derybas.

Irano diplomatijos vadovas Mohammadas Javadas Zarifas (Mohamadas Džavadas Zarifas) ir Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas (Validas Mualemas) į Rusijos sostinę atskrido trečiadienį vėlai vakare tuo pačiu lėktuvu.

Irano ir Sirijos užsienio reikalų ministrai, išvakarėse susitikę su Sirijos prezidentu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), ketvirtadienį ves derybas su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu.

M.J.Zarifas ketvirtadienį taip pat susitiks su Rusijos prezidentu, su kuriuo aptars Teherano žingsnius apribojant savo branduolinę programą bei galimybę įsigyti raketų, kurios leistų atremti seno priešininko Izraelio baudžiamuosius smūgius.

Derybos tarp Damasko režimo ir dviejų pagrindinių jo sąjungininkų rengiamos praėjus keturioms dienoms po vadinamosios Sirijos draugų grupės, kurią sudaro sukilėlius remiančios Vakarų ir Persijos įlankos valstybės, susitikimo Paryžiuje.

Galingosios pasaulio šalys siekia pirmą kartą susodinti Sirijos konflikto šalis prie derybų stalo per vadinamąją Ženevos 2-ąją taikos konferenciją, kuri turi prasidėti sausio 22 dieną.

“Formuojasi tvirta Teherano-Maskvos-Damasko ašis”, – sakė Rusijos politikos studijų centro (PIR) analitikas Andrejus Baklickis.

“Rusija ir Iranas remia B.al Assadą ir politinį konflikto sureguliavimą”, – sakė jis

“Vakarai neturi kitos alternatyvos”, – pridūrė analitikas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: