Kino filmo "Cat on a Hot Tin Roof" kadras

Neleiskite pavadinimui jūsų suklaidinti, šis filmas tikrai nėra apie kates, toli gražu. Tačiau galima sutikti, jog pagrindinis šios juostos personažas Maggie būtent taip ir jaučiasi – tarytum stovėtų ant įkaitusio skardinio stogo, kai aplink verda emocijos, nuoskaudos, nusivylimai, o šeimos krizė baigia palaužti net stipriausius.

Katė ant įkaitusio skardinio stogo“ (1958m.) (angl. Cat on a Hot Tin Roof) didžiuosius ekranus pasiekė po šimtus kartų atliktų pjesių teatro scenose. Jos autoriui Tennessee Williams šis kūrinys pelnė prestižinę Pulitzerio premiją. Tačiau režisierius Richard Brooks pritaikė pjesę didžiųjų ekranų žiūrovui ir leido į visą istoriją pažvelgti kiek kitu kampu. Filmas buvo nominuotas šešioms Oskaro statulėlėms, tačiau manoma, jog ši juosta buvo pernelyg kontraversiška to meto kritikams, tad filmas liko be apdovanojimo. Tačiau tai tikrai nesutrugdė jam atrasti savojo žiūrovo, o ir vertinamas jis kaip vienas geriausių visų laikų filmų.

Cat on a Hot Tin Roof 6
Istorija mus nukelia į negandų blaškomą šeimą. Artimų santykių troškimas, aistra, svajonių sudužimas, alkoholizmas, vienatvė ir depresija. Pagrindiniai filmo herojai Maggie ir jos vyras Brick išgyvena sunkius laikus. Brick yra buvęs garsus futbolo žaidėjęs, gavęs traumą ir turėjęs pasitraukti iš žaidimo bei pamiršti sportą. Sugniuždytas nutikusios nelaimės jis tampa šaltas, melanholiškas, nebekreipia dėmesio į žmoną, tėvus ir nebesistengia gyventi pilnavertiško gyvenimo. Viso to pasekoje vyras skandina savo nuoskaudas alkoholio liūne.

Cat on a Hot Tin Roof 9

Tuo tarpu Maggie tampa šeimos galva ir stengiasi nepasiduoti neigimoms emocijoms. Energinga, gyvybės kupina moteris turi svajonių susilaukti vaikelio ir galbūt taip bandyti sutvirtinti byrančius šeimos pamatus. Tačiau visos idėjos lieka neįgyvendintos ir žlugdomos abejingo vyro. Negana to šeima sužino apie Brick tėčio ligą ir jam gyventi likusius metus. Tačiau tai nesuartina visos šeimos, kol vieni liūdi dėl susiklosčiusios situacijos, kiti jau skaičiuoja pinigus ir dalinasi atkeliausiantį palikimą.

Cat on a Hot Tin Roof 11

Šeimos nesutarimai, kaip vienas pagrindinių pretekstų dramos kolizijai skleistis ir keliauti link tragedijos, egzistuoja jau nuo pirmųjų filmo minučių. Net baisi žinia nesujaudina ir nenustebina šeimos narių, čia giliai šaknis įleidęs veši godumas, neapykanta, nesusikalbėjimas ir abejingumas. Tačiau paskutinėmis filmo minutėmis blyksteli vilties spindulys: įvyksta emocinis lūžis ir kaip visose meilės dramose laukiama laimingos pabaigos.

Cat on a Hot Tin Roof 10

Žinoma, šiame filme visų akys krypsta gražuolės, legendinės aktorės Elizabeth Taylor link. Puikiai įkūnytas pasiaukojančios, vienišos ir kenčiančios žmonos vaidmuo padėjo aktorei išgarsėti, sulaukti tarptautinės šlovės ir palikti savo žymę kino istorijoje. Įdomu tai, jog net aštuonios santuokos, dvidešimt operacijų, alkoholizmas bei kitos ligos nesukliudė Elizabeth dirbti mylimą darbą, mylėti, gyventi spalvingą gyvenimą ir realizuoti savo talentą kamerų apsuptyje.

Cat on a Hot Tin Roof 2

Aktorė, beje, buvo įvertinta ir didžiųjų kino kritikų bei laimėjusi Oskaro statulėlę, tiesa, už kitą vaidmenį filme „Butterfield 8“. Tačiau juosta „Katė ant į įkaitusio skardinio stogo“ buvo proga atlikti gyvenimo vaidmenį ir leisti pasauliui sužinoti apie save.

Cat on a Hot Tin Roof 5

Ne ką mažiau buvo aptarinėjamas ir vertinamas Brick gyvenimą įkūnijusio Paul Newman vaidyba. Šiam aktoriui atiteko nemaža užduotis – suvaidinti luošą vyrą ir perteikti žiūrovui visą jo emociją, kuri nuo pat pradžių yra įtempta, persmelkta depresijos, savigraužos ir apatijos. Akivaizdu, jog aktoriui, taip pat kaip ir jo kolegei, šis filmas atvėrė daugelį durų ir suteikė naujų galimybių kino pasaulyje.

Cat on a Hot Tin Roof 3Negalima nuspręsti, kuris personažas buvo toji katė ant įkaitusio skardinios stogo. Galbūt tai Maggie kamuojama vienatvės ir bandanti gelbėti savo šeimą? Brick, kuris telaukia vilties žybsnio, o tuo tarpu lieka abejingas visai aplinkai, šeimai ir žmonai grimzdamas alkoholio stikliuke? O gal tai didysis Tėtušis, kurio sukurtas turtas pasiglemžė net meilę jam pačiam ir dabar skaldo šeimą pusiau?

Cat on a Hot Tin Roof 7

Kiekvienas galime interpretuoti skirtingai, tačiau pagrindinė mintis, kurią autorius norėjo mums pranešti ir perteikti yra tai, jog net po šešiasdešimt metų išliks aktuali šeimos konfliktų tema, socialinė atskirtis ir godumas egzistuojantis net tarp artimiausių žmonių.

Katė ant įkaitusio skardinio stogo“ – kino klasika, drama apie šeimos krizę ir įveiktas negandas. To meto atspindžiai sujaudins ir leis atsikvėpti nuo dabartinio, šiuolaikiško kino. Puikūs aktoriai, gražūs kostiumai, įdomus siužetas ir įsakmi vaidyba tikrai paliks įspūdį. Tai tikrai vertas dėmesio filmas, kuris leis jums nukeliauti laiku ir pamatyti kaip gyvendavo tuometiniai aukštuomenės sluoksnio atstovai.

Taip pat skaitykite: 100 išties įspūdingų moters portretų kine

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: