Televizijos serialo „The Returned“ kadras

Pagal to paties siužeto prancūzų serialą „Les Revenants“ sukurtas analogiškas amerikiečių serialas „Sugrįžusieji“ („The Returned“) pasakoja mažo miestelio istoriją, kuriame mirtis dar nereiškia pabaigos – mirusieji prisikelia antram gyvenimui. „Dingusiųjų“ režisierius Carlton Cuse pristato dar vieną mistišką, tačiau kiek kitokią, žiūrovus įtraukiančią istoriją.

Kalnų apsuptame mažame miestelyje kaip niekur kitur, mirusieji grįžta į gyvenimą. Kitaip nei mes esame įpratę matyti, jie ne smegenis valgantys zombiai, o lygiai tokie pat kaip prieš daugelį metų jų mirties dieną. Serialo siužetas mus supažindina su nemažai išskirtinių, naujai į gyvenimą sugrįžusių personažų, kurie net nežino, kad yra mirę.

Paauglė Camille (India Ennenga), kuri žuvo autobuso avarijoje klasės ekskursijos metu prieš ketverius metus ir bando vėl susigražinti šeimą, kurią jos mirtis išskyrė. Muzikantą Simoną (Mat Vairo), kuris buvo pertrenktas sunkvežimio eidamas į savo vestuves prieš šešerius metus, jo buvusi sužadėtinė Rowan (Mary Elizabeth Winstead) laiko vaiduokliu ir nepriima atgal į savo gyvenimą. Gydytoja Julie (Sandrine Holt) priglaudžia paslaptingą berniuką, kurį ji vadina Viktoru (Dylan Kingwell), kuris beveik nekalba, tačiau žino daugiau nei visi kiti apie šį mįslingą fenomeną.

the-returned 2

Kaip visa tai vyksta? Kodėl? Ar tai pavojinga? Tai klausimai kurie kyla tik pradėjus žiūrėti pirmąją seriją ir kurie neleis nustoti žiūrėti iki pat pabaigos. The Returned sukuria stiprią ir įtemptą nuotaiką, kuri ir pritraukia žiūrovus prie ekranų. Mirusiųjų bandymai prisitaikyti prie pakitusios aplinkos, suprasti, kad po jų mirties niekas nesustojo ir jų artimieji tęsė gyvenimą, atsakymų ieškojimai veda nuo vienos serijos prie kitos. Kiekvienas naujas epizodas supažindina su pagrindinių herojų priešistore, jų mirties priežastimi ir jų bandymu pradėti gyvenimą iš naujo. Originalus „Netflix“ serialas kaip ir prancūziška jo versija subtiliai parodo, kad netekties sielvartas ir žiūrėjimas atgal niekuomet neišnyksta, tiesiog su laiku jis tampa kiek mažiau skausmingas.

the-returned-3

Tačiau ne viskas šiame seriale yra apie sielvartą ir džiaugsmą matant gyvus artimuosius. Yra ir grėsmingoji, smurto kupina pusė. Atsinaujinę serijinio žudiko išpuoliai užduoda klausimus ar visi mirusieji nusipelnė antro šanso į gyvenimą ir ar jie bus linkę keistis. Iš kitos pusės, ar įmanoma sugrįžti po daugybės metų ir likti tokiam pat? Ar gali jau miręs žmogus vėl džiaugtis gyvenimu, taip kaip kadaise? Serialo siužetą puikiai papildo pritaikytas garso takelis ir nuostabi kalnų panorama, supanti veiksmo vietą, tai prideda dar daugiau paslaptingumo, mistika rodos tvyro net žiūrovo kambaryje.

Verdiktas 8/10

Šis serialas peržiūrų skaičiumi nepranoks pirmosios prancūzų versijos ar to paties režisieriaus kurto populiariojo „Dingusieji“, tačiau dėmesį pritrauks ir išlaikys iki pat pabaigos. Nors ir siužetas nėra kažkuo ypatingas, bei nepateikiantis daug veiksmo ar nuotaikų kaitos, bet gali būti puikiu pasirinkimu norint praleisti ramų vakarą ant sofos ir pasimėgauti puikia aktorių vaidyba bei šiurpia istorija. Autoriams dar yra kur tobulėti, tačiau bet kokiu atveju „The Returned“ nenuvilia, žiūrėti tikrai verta.

Sužinok daugiau! Spausk čia ir tapk mūsų draugu „Facebook’e“

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: