(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno apskrities Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje kovo 26 dieną viešės Šveicarijoje gyvenantis prancūzų pianistas, kompozitorius, pedagogas, filosofijos mokslų daktaras, teorinių ir literatūrinių straipsnių bei knygų apie muziką autorius, originalaus fortepijono muzikos mokymo metodo išradėjas, „SOS Talents” fondo įkūrėjas Michel Sogny.
Iškilusis maestro pristatys savo originalią grojimo fortepijonu mokymo filosofiją, metodą ir pedagoginę sistemą, padedančią pasiekti unikalių rezultatų.
Michel Sogny studijavo muziką Paryžiaus aukštojoje mokykloje „l’Ecole Normale de Musique de Paris” ir filosofiją, psichologiją, literatūrą Paryžiaus universitete „La Sorbonne”.
Savo nepaprastame ir eklektiškame kelyje Michel Sogny sukūrė savitą filosofiją ir pedagoginį mokslą, sukėlusius revoliuciją muzikos mokymosi koncepcijoje, kurioje grojimo fortepijonu išraiškos ir interpretacijos džiaugsmas tapo prieinamas kiekvienam.
1974 m. Paryžiuje, vėliau Ženevoje Michel Sogny įkuria fortepijono mokyklas, kuriose iš pradžių suaugusieji, o vėliau ir vaikai mokomi groti fortepijonu pagal jo sukurtą metodą. Pasiekti rezultatai netrukus įrodo metodo privalumus, o mokinių koncertai Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose tampa beprecedentiniais įvykiais.
2000 m. įkuria fondą „SOS talentai”, kurio tikslas surasti, atskleisti ir globoti talentingą vaiką iki jo savarankiškos karjeros pradžios. Fondas remia jaunuosius muzikantus skirdamas jiems stipendiją ir suteikdamas galimybę naudotis originaliuoju Michel Sogny metodu.
Fondo stipendininkai nuolat dalyvauja Michel Sogny organizuojamuose festivaliuose bei koncertuose Šveicarijoje, Vengrijoje, Olandijoje, Prancūzijoje. Keliaudamas po pasaulį, ypač dažnai po Rytų Europą, Michel Sogny kruopščiai ieško naujų ateities atlikėjų: „Atvykstu į jau parengtas daugybės vaikų ir paauglių perklausas. Kliaudamasis nuojauta, pastebiu tuos, kurie dar yra išsaugoję įgimtą ryšį su muzika”. Fondas „SOS Talents”, šiuo metu remia šešis jaunus fortepijono muzikos talentus iš Lietuvos.
2007 m. Michel Sogny paskirtas Lietuvos Respublikos garbės konsulu Šveicarijoje.
Seminarą „Michel Sogny grojimo fortepijonu mokymo filosofija ir pedagoginė sistema” organizuoja Juozo Naujalio muzikos gimnazija ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.
Seminaras vyks 2011 m. kovo 26 d. 11 val. Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje (Kęstučio g. 85, Kaunas).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: