(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Dar daugiau šalies mokinukų galės nemokamai gauti vaisų ir daržovių – kasdien po obuolį, morką, kriaušę, bananą ar citrusų vaisių. Vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programai 2010-2013 metų strategijai iš Europos Sąjungos biudžeto skirta beveik 3 mln. litų, iš Lietuvos biudžeto – 2,1 mln. litų.

Mokyklos, kurios dalyvaus šioje programoje, ne tik nemokamai gaus vaikams vaisių bei daržovių, bet ir įsipareigos organizuoti moksleiviams įvairių pažintinių sveikos mitybos ir gyvensenos renginių. Vaikams bus vedamos pamokėlės apie sveiką mitybą, jie lankysis sodininkystės ar daržininkystės ūkiuose, pamatys, kaip auginami vaisiai ir daržovės, sužinos, koks yra šių produktų kelias „nuo lauko iki stalo”. Moksleiviams bus organizuojami ir kiti įvairūs sveiką gyvenimo būdą skatinantys renginiai – viktorinos, konkursai, sporto varžybos.

Nuo praėjusių metų spalio programoje panoro dalyvauti 259 mokyklos iš 14 šalies rajonų – Alytaus, Birštono, Druskininkų, Jonavos, Joniškio, Kauno, Kretingos ir kt. Patirtis parodė, kad mokinukai labiausiai mėgsta obuolius ir morkas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: