© Stock.xchng archyvo nuotr.

Gegužės 9 dieną, 16.00 val. VDU Menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) įvyks skaitmeninio Lietuvos architektūros istorijos ir paveldo archyvo (www.autc.lt) pristatymas ir apskritojo stalo diskusija „Paveldas – skaitmeninės technologijos – ekonomika“.

Diskusijoje dalyvauja: Tomas S. Butkus, Tomas Krilavičius, Jūratė Tutlytė, Martynas Užpelkis, Svaigedas Štoškus; moderatorius Vaidas Petrulis.

„The Telegraph“ 2012 metų duomenimis, Eifelio bokštas Prancūzijos ekonomikoje yra vertas 1200 mlrd. Lt (Lietuvos biudžeto pajamos 2012 metais ­– apie 21 mlrd. Lt). Šis ir kiti pašaus lygio kultūros paveldo artefaktai savo miestams, regionams ir valstybėms duoda neabejotiną ekonominę naudą.

Tačiau ar tokios valstybės kaip Lietuva, ar tokie miestai kaip Kaunas gali tikėtis materialinės naudos iš savo kultūrinio kapitalo? Galbūt yra teisūs tie, kurie visuomenės kuluaruose paveldosaugą apibūdina kaip ekonomikos plėtros trikdį?

Tvirtai manydamas, kad šiandien pasaulyje vis ryškesnį vaidmenį atliekančios skaitmeninės technologijos yra vienas iš galimų būdų sujungti disonuojančius paveldo procesų polius, KTU ASI „Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras“ pristato skaitmeninę Lietuvos architektūros istorijos ir paveldo duomenų bazę (www.autc.lt) ir organizuoja apskritojo stalo diskusiją tema „Paveldas – skaitmeninės technologijos – ekonomika“.

Iki šiol viešojoje erdvėje kultūros paveldo ekonominis aspektas dažniausiai buvo siejamas su pajamomis iš turizmo. Tačiau atsižvelgiant į tinklinį dabartinės gyvensenos modelį, iškyla poreikis kalbėti apie kultūros išteklius kaip apie simbolinio kapitalo talpyklas, kurios gali būti aktyviai kuriamos ir panaudojamos pasitelkiant šiuolaikines technologijas.

Renginyje kviesime diskutuoti, ar skaitmenizacijos procesai gali efektyviai prisidėti prie paveldo įprasminimo?  Ar su šiais procesais susijusios vietos įvaizdžio kūrimo bei kitos rinkodaros strategijos galėtų paskatinti žvelgti į paveldosaugą kaip į ekonomiškai prasmingą bei kūrybišką procesą?

Renginys nemokamas. Diskusija yra organizuojama įgyvendinant Lietuvos mokslo tarybos programos „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas“ projektą „Skaitmeninis Lietuvos architektūros istorijos ir paveldo archyvas“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: