(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos pareigūnai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną tik perspėjo kauniečius, kurie neiškėlė valstybinių vėliavų, o kovo 11-ąją, kai bus minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, baus vėliavų neiškėlusius miesto gyventojus.

Viešosios tvarkos tarnybos ekipažai kauniečius, neiškėlusius vėliavų Vasario 16-ąją, įspėjo žodžiu, ir perspėjo, kad per valstybinę šventę neiškėlusiems vėliavų bus surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai. Jie bus perduodami į teismą, kuris jau skirs pinigines baudas už įstatymo pažeidimus.

Pagal Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo įstatymą Lietuvos valstybės vėliava ant valstybės ir savivaldybės institucijų, įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, gyvenamųjų namų turi būti iškelta nuo 7 iki 22 val. valstybinių švenčių dienomis: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną; Kovo 11-ąją –Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną; Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta atsakomybė už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus: įspėjimas arba bauda įstaigų, išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas, įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, nuo 10 iki 30 litų (pažeidus antrą kartą – nuo 30 iki 60 litų), o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo 30 iki 60 litų (pažeidus antrą kartą – nuo 60 iki 120 litų).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: