(c) ArtdiVisions archyvo nuotr.

Užsimerkime. Akyse tamsu, nieko nematyti. „Džiazo reikia klausytis, o ne apie jį kalbėti“ – tokiais žodžiais koncertą pradėjo renginio vedėjas. Aš manau, kad reikia ir nežiūrėti, todėl kartais užsimerkdavau ir bandydavau įsivaizduoti. Užsimerkęs mačiau tamsą. Banalu. Bet girdėjau muziką, kuri juodą spalvą mano akyse pavertė šviesiai pilka. Muzika nuspalvino vaizduotę šviesesnėmis spalvomis. Šį vakarą džiazas nuspalvino mano vaizduotę.

Prisipažinsiu, džiazas nėra mano mėgstamiausias muzikos stilius, tačiau aš apie tai negalvojau. Kauno džiazo kvintetas kartu su svečiais neleido nė akimirkai apie tai pagalvoti.

Balandžio pirmosios dienos vakarą Kauno menininkų namuose vyko antrasis džiazų ciklo „Geras džiazas, geriems žmonėms!“ koncertas. Šį kartą vakaro tema buvo – Jazz Latino. Kaip teigė vakaro vedėjas, Lotynų Amerikos muzika yra labai artima džiazo stiliui, o vakaro svečio Aro Biskio muzikos instrumentai tik patvirtino šį teiginį. Už Atlanto gimęs būgnininkas scenoje jautėsi lyg namuose ir vienu momentu užgrojo net savo žandais, tuo tarpu kiti muzikantai jam bandė pritarti dantimis. Tai buvo muzika, kuri kvietė šokti, o puikų vardą pasirinkęs Kauno džiazo kvintetas su svečiais sukūrė nuostabią atmosferą bei ragino klausytojus prisijungti prie jų ir groti kartu.

Jauki salė buvo užpildyta ir liko tik kelios tuščios vietos, o Kauno džiazo kvintete trūko saksofonisto Tomo Razmos, kurį vienam koncertui pakeitė bendravardis Tomas Batyrius, Arvydo Joffė’s pavadintas žvaigžde. Pasirodymui ypatingų latino garsų suteikė jau minėtas svečias Aras Biskis. Jau koncerto pradžioje atrodė, jog muzikantai, o ypač fortepijono virtuozas Arnas Mikalkėnas tuoj pakils į orą. Nuo jų pasirodymo į publiką trykštanti energija man priminė jau išsiskyrusios vokiečių roko grupės „Liquido“ hito „Narcotic“ vaizdo klipą, kuriame visi atlikėjai dainos pabaigoje pakyla nuo žemės paviršiaus. Tuo Kauno džiazo kvinteto pasirodymas ir buvo nepaprastas.

Džiazo mėgėjai tiesiog negali praleisti tokių pasirodymų, o kitų muzikos stilių klausytojai čia atras naujų spalvų, todėl Kauno menininkų namai laukia Jūsų kitame džiazų ciklo „Geras džiazas, geriems žmonėms!“ koncerte. Informaciją apie būsimus renginius sekite internetinėje svetainėje www.kmn.lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: