(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegija nepritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui, perimti savivaldybei Medicinos centro Kauno filialo steigėjo teises ir pareigas.

Analogišką VRM prašymą savivaldybė nagrinėjo 2005 metais, tačiau miesto taryba nesutiko perimti biudžetinės įstaigos Sveikatos priežiūros tarnybos prie VRM Kauno poliklinikos steigėjo teisių ir pareigų.

Savivaldybės sveikatos priežiūros specialistų teigimu, perėmus VRM valdomą biudžetinę įstaigą, iškiltų klausimas dėl jos finansavimo ir etatų mažinimo. Medicinos centro Kauno filialo biudžetas siekia 1,7 mln. litų, iš jų 976 tūkst. litų skiriama iš valstybės biudžeto už atliekamą pareigūnų sveikatos patikrinimą. Jei šią įstaigą perimtų savivaldybė, prievolės atlikti pareigūnų sveikatos patikras neliktų. Taigi Kauno filialas netektų pusės savo pajamų. Be to, įstaigoje yra 52 etatai, perėmimo atveju, darbuotojų skaičius turėtų sumažėti iki 8 etatų.

Socialinių reikalų departamento direktorius Gedimino Jankaus informavo, kad šiuo metu VRM kalbasi su Kauno klinikomis dėl Medicinos centro Kauno filialo perėmimo, todėl savivaldybei perimti minėtą įstaigą nebūtų tikslinga.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: