(c) Krs.lt archyvo nuotr.

Vasario 24 dieną Lampertheime-Hiutenfelde įvyko Lietuvos Vyriausybės, ambasados Vokietijos Federacinėje Respublikoje vadovų, Kauno rajono atstovų ir Heseno federalinės žemės, Bergstrasse apskrities vadovų susitikimas. Šio susitikimo tikslas – pristatyti Lietuvą Vokietijos Bergštrase apskrities valdžios ir verslo atstovams kaip labai dinamiškai besivystančią valstybę ir dinamiškai augančios ekonomikos rytų Europos šalį. Kauno rajonas ir Bergštrase apskritis Kauno rajono savivaldybėje 2009 metų kovo 13 dieną pasirašė ketinimų protokolą bendradarbiauti ekonomikos vystymo, kultūros ir švietimo srityse, todėl Kauno rajonui šiame susitikime skirta derama vieta. Vokietijos Bergštrase apskritis spaudoje šią draugystę įvardijo kaip „solidų pagrindą vaisingam dalykiniam bendradarbiavimui.

Susitikimas surengtas siekiant palaikyti ir tęsti draugiškus dalykinius santykius tarp piečiausios Baltijos šalies ir Bergštrase apskrities. Į Vokietijos lietuvių bendruomenės ir Bergštrase ekonominės plėtros agentūros rengiamą lietuvių-vokiečių forumą Renhofo pilyje atstovauti Lietuvai atvyko: Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, ūkio viceministras Daumantas Lapinskas, LR Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Mindaugas Butkus, komercijos atašė Liutauras Labanauskas. Kauno rajoną atstovavo mero patarėjas Zigmas Kalesinskas ir Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės direktorius Vytautas Petružis. Iš Vokietijos pusės – Erichas Majeris (Erich Maier), Lampertheimo meras, Mathias Vilkes (Matthias Wilkes) Bergštrase apskrities valdytojas, Gotlybas Olis (Gotlieb Ohl), Bergštrase apskrities sekretoriaus padėjėjas, Aksel Henkel (Axel Henkel), Heseno ūkio ministerijos užsienio prekybos skyriaus vedėjas, Achimas Neumanas (Achim Neumann), Garbės konsulas Baltijos šalyse.

Renginio organizatoriai, Vokietijos lietuvių bendruomenė su Europos lietuvių kultūros centru ir Bergštrase ekonominės plėtros agentūra, svarbiam dviejų šalių susitikimui pasirinko reikšmingą ir simbolinę Europos ir pasaulio lietuviams vietą – Lietuvių Vasario 16-sios gimnaziją Hiutenfelde. Vokietijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Antanas Šiugždinis, pradėdamas renginį, pabrėžė išskirtinį Vokietijos Federalinės vykdomosios valdžios indėlį į lietuvių gimnazijos, bendruomenės veiklą, ir ypatingą Vasario 16-ios gimnazijos indėlį formuojant gerus Lietuvos – Vokietijos tarpvalstybinius santykius. „Šis susitikimas – tai dar vienas žingsnis tvirtinant dvišalius ekonominius ryšius“, – sakė A. Šiugždinis.

Z. Kalesinskas renginio dalyviams ir Bergštrase verslo atstovams Kauno rajoną pristatė kaip išskirtinai centrinę padėtį Lietuvoje užimantį rajoną. Jis pabrėžė, kad pagrindiniai, skirtingų rūšių transporto keliai eina būtent per čia ir tai sudaro ypač palankias galimybes plėtoti konkurencingą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje verslą. Savivaldybės tarybos priimtos palankios naujai besikuriančiam verslui plėtoti sąlygos nustebino ne vieną besiklausantį. Lietuva, kaip Europos Sąjungos narė, turėtų būti patraukli ir lengvai pasiekiama ekonomiškai stiprių ir išsivysčiusių šalių, tokių kaip Vokietija, partnerė. Ji galėtų būti puikiu tramplynu ir vartais į didelę rinką turinčias rytų šalis. Tokias galimybes dar labiau patvirtina vis sparčiau atsinaujinantis ir besiplečiantis Kauno oro uostas Karmėlavoje.

Kauno LEZ direktorius V. Petružis savo pranešime išsamiai išdėstė vis spartesnius augimo tempus įgaunančios bendrovės ateities planus, galimybes ir palankias mokesčių taikymo sistemas. Pademonstruoti vizualizuoti Oro parko, Verslo gatvės projektai sudomino vokiečių verslininkus.

Renginio pabaigoje Dr. Carlas-Chistianas Bekmanas (Carl-Christian Beckmann), Bergštrase regioninės plėtros agentūros generalinis direktorius, 126 Lietuvos – Vokietijos valdžios ir verslo atstovams, dalyvavusiems Vokietijos lietuvių bendruomenės ir Bergštrase ekonominės plėtros agentūros surengtame forume, sakė: „Šio renginio tikslas – informuoti Bergštrase ekonominio regiono verslininkus apie Lietuvos verslo ypatumus, pakviesti juos dialogui ir priimti aukščiausio lygio sprendimus politiniame ir ekonominiame lygmenyje.“

Kitą dieną Lietuvos delegacija turėjo galimybę susipažinti su vienomis reikšmingiausių Heseno žemės įmonių, tai: SIRONA, Herbert ir HTV.

SIRONA įsikūrusi 40 tūkst. gyventojų turinčiame mieste Bensheime ir yra dantų gydymo bei odontologijos įrengimų kūrimo pramonės ir pardavimo lyderė pasaulyje. Čia vykdomi moksliniai tyrimai, leidžiantys vystyti ir kurti aukščiausių technologijų ir kokybės rentgeno aparatus bei ateities odentologijos įrangą. Moksliniams tyrimams ši įmonė kasmet skiria 250 mln. JAV dolerių, joje dirba 220 inžinierių ir mokslininkų.

Paskutiniaisiais mėnesiais SIRONA pristatė naujausius produktus, kurių pagalba galima bus atstatyti pažeistus dantis taip, kad jie visiškai nesiskirs nuo natūralių. Derinant naujausius rentgeno aparatus, 3D technologiją ir medžiagą CEREC, atitinkančią kaulo struktūrą, ateityje bus galima praplėsti implantologijos galimybes. Svečiams buvo pristatyti ir pademonstruoti patys moderniausi įrengimai ir šios firmos produktai.

Įmonė HTV įkurta 1986 m. taip pat Bensheime. Joje dirba apie 200 darbuotojų. Joje gaminami elektroninių programų komponentai. Tai dešimtmečių patirtimi ir bandymais besiremianti, didelę technologinę patirtį turinti įmonė. Labai svarbu ir įdomu tai, kad HTV turi pastačiusi ir įrengusi sandėlį ilgam elektroninių komponentų saugojimui. Jų šūkis – „Mes padarysim Jūsų produktą nemariu!“ Tai reiškia, kad sparčiai besikeičianti elektronikos pramonė kuria vis naujus produktus, o senesniesiems įrengimams dėvintis, kai kurios jų sudedamosios dalys taip pat susidėvi, todėl joms pakeisti būtina sandėliuoti elektroninių programų komponentus. Ši įmonė tokius elektroninius komponentus čia sandėliuoja 25 metus.

Herbert įmonė sėkmingai veikia jau 80 metų. Tai aukštos kokybės ir garantijos vardas ne tik Bergštrase apskrityje bet ir Vokietijoje. Kelios šio šeimos verslo kartos augino įmonę ir plėtė jos veiklą. Šiandien tai – patikima pastatų šildymo, vėdinimo, apšvietimo projektavimo, statybos ir priežiūros paslaugų įmonė su padaliniais Frankfurte prie Maino, Manheime, Neuhaime ir Mainze Meinz). Pastaraisiais metais užsakymus ji vykdo ir užsienyje. Vienas tokių projektų įgyvendintas kaimyninėje Latvijoje.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: