Sausio viduryje Kauno šilumos vartotojus pasieks naujos sąskaitos už 2010 m. gruodžio mėnesį suvartotą šilumą. Sumos jose bus kur kas didesnės nei už tų pačių metų lapkritį. Suprasdama galimą kauniečių nepasitenkinimą, AB „Kauno energija” laiko savo pareiga paaiškinti, kodėl sąskaitos už šildymą gruodžio mėnesį yra didesnės nei lapkritį.

Pirmiausia, 2010 m. gruodyje vartotojai sunaudojo daugiau nei dvigubai daugiau šilumos negu lapkričio mėnesį. Pavyzdžiui, netgi viename iš ekonomiškiausių šilumos suvartojimo prasme Kauno daugiabučių laikomame name, esančiame Radvilėnų pl. 5, vienam kvadratiniam metrui ploto šildyti per 2010 m. gruodžio mėnesį vidutiniškai buvo sunaudota 12,93 kWh šilumos. Tuo tarpu lapkričio mėnesį tame pačiame name vienam kvadratiniam metrui ploto šildyti vidutiniškai buvo sunaudota tik 5,61 kWh šilumos. Skirtumas – apie 2,5 karto. Panaši situacija ir kituose Kauno daugiabučiuose.

Kodėl gi šilumos buvo suvartota daugiau? Turbūt visi pastebėjome, kad gruodis buvo ypač šaltas, jau seniai tokio nebuvo. 2010 m. gruodžio vidutinė temperatūra buvo -7,8 °C. Palyginimui – 2009 m. gruodžio vidutinė temperatūra buvo -2,5 °C, o 2010 m. lapkričio – apskritai teigiama – 4 °C. Gruodžio vidutinė temperatūra nuo lapkričio skyrėsi net 11,8 laipsnio, t.y. apie 3 kartus! Todėl ir šilumos buvo suvartota labai daug.

2010 m. gruodžio mėn. temperatūra buvo net 5,5 laipsnio žemesnė už daugiametę vidutinę gruodžio mėnesio oro temperatūrą, kuri yra -2,3 C. Keletą dienų gruodį laikėsi žemesnė nei 14 laipsnių šalčio temperatūra.

Pati šilumos kaina nesikeitė. Ji buvo tokia pati kaip ir lapkričio mėnesį: 23,48 ct/kWh be PVM, kai šiluma tiekiama iš vartotojams priklausančių šilumos punktų ir 24,33 ct/kWh be PVM, kai šiluma tiekiama iš tiekėjui priklausančių šilumos punktų.

Be to, lyginant su 2010 m. spalio mėn., šilumos kaina buvo netgi mažesnė: spalio mėnesį ji buvo atitinkamai 24,76 ir 25,61 ct/kWh be PVM.

Mažiausiai iš analizuojamų namų už šildymą gruodžio mėnesį mokės Radvilėnų g. 5 namo gyventojai. Jų išlaidos vidutiniam 60 m² butui vidutiniškai sudaro tik 198,60 lito. Didžiausias išlaidas 60 m² ploto šildyti iš analizuojamų namų turės Sąjungos a. 10 namo gyventojai: net 1010,40 lito. Tai išties labai daug, tačiau šis namas suvartojo energijos būtent už tokias sumas.

„Kauno energija”

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: