(c) KaunoŽinios.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgiris“ Kauno sporto halėje garbingai susikovė su Europos grandu „Regal FC Barcelona“ ir tik klaidomis užbaigtas ketvirtas kėlinys nulėmė svečių pergalę rezultatu 70:77 (21:23, 17:18, 15:22, 17:14).

Dvitaškiu metimu jau pirmąją minutę kauniečių taškų sąskaitą atidarė Marcusas Brownas (2:0), tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir svečiai (2:2). M.Brownas po akimirkos sumetė baudas (4:2), deja, po krepšiu šeimininkai nespėjo paskui Erazemą Lorbeką, kuris vėl išlygino rezultatą (4:4). Ir toliau aikštėje vyko kova taškas (10:10), o po įspūdingo M.Begičiaus dėjimo „Žalgiris“ vėl priekyje – 12:10. Nors ispanai puolime darbavosi taip pat rezultatyviai, Mantas Kalnietis dar kartą persvėrė rezultatą (14:12). Scenarijus nepakito ir po minutės pertraukėlės – Dainius Šalenga atliko puikų perdavimą M.Begičiui, kuris dar kartą šį įkrovė iš viršaus (16:14). Likus dviem minutėms iki ketvirčio pabaigos pirmą kartą aikštėje pasirodė Povilas Čukinas ir Artūras Milaknis, tuo tarpu iš toli pirmuosius savo taškus pelnė Martynas Pocius – 21:18. Sirgalių nusivylimui, apsiginti vėl nepavyko – vos pasirodęs ant parketo tritaškį „smeigė“ Jaka Lakovičius, išlygindamas rezultatą – 21:21, o prieš pat dvejų minučių atokvėpį svečiai pataikė iš po krepšio – 23:21.

Dviem netaikliais baudų metimais antrąjį kėlinį pradėjo Jaka Lakovičius, kol tuo tarpu kitoje aikštės pusėje nuo baudų metimų atžymos neklydo M.Begičius, atstatydamas pusiausvyrą (23:23). Svečiai iš Ispanijos į tai atsakė nedideliu spurtu 5:0, bet dar kartą varžovus įdėdamas iš viršaus nubaudė M.Begičius (25:28). Įpusėjus ketvirčiui M.Kalnietis liko be priežiūros prie tritaškio linijos ir šia varžovų klaida netruko pasinaudoti (28:30). Du taškus pelnius T.Watsonui ekipas skyrė 4 taškai (30:34), tačiau dar viena klaida ir rezultatas vėl šoktelėjo 30:37. Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos svečiai susirinko pražangų normą, kuo puikiai pasinaudojo M.Kalnietis ir M.Brownas, sumesdami baudas bei sumažindami atsilikimą – 34:37. Klubus trys taškai skyrė ir einant į didžiąją pertrauką, nes paskutinę sekundę iš tolimos distancijos pataikė Tadas Klimavičius – 38:41.

Labai nesėkmingai žalgiriečiams susiklostė trečiojo kėlinio startas – katalonai spurtavo 7:0, o kauniečiai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – 38:47. Į tai žaibiškai reagavo treneris Gintaras Krapikas, paprašęs minutės pertraukėlės. Per ją žaidėjai akivaizdžiai išgirdo tinkamus žodžius, laimėjo atkarpą 8:3 ir po T.Klimavičiaus dėjimo vėl priartėjo iki keturių taškų – 46:50. Sudėtingą tritaškį realizavus M.Kalniečiui skirtumas dar aptirpo (49:52). Deja, stabilumo aistruolių karštai palaikomam „Žalgiriui“ trūko, dar kartą atkarpą pralaimėjus 0:5 situacija vėl komplikavosi – 49:57. Svarbiu momentu pakartotinu metimu taškus iš po krepšio pavyko pelnyti M.Begičiui (51:57) ir nutraukti kelias minutes trukusį taškų „badą“. Jo pavyzdžiu netruko pasekti ir T.Watsonas (53:59). Vis tik paskutinę minutę sėkmingiau sužaidė „Regal FC Barcelona“, skirtumą padidindami iki dviženklio – 63:53.

Apmaudžia klaida nepataikant iš po krepšio lemiamas dešimt minučių pradėjo M.Pocius, tačiau varžovai kitoje aikštės pusėje nesužaidė sėkmingiau – bloku katalonus „apdovanojo“ M.Begičius. Būtent M.Begičius ėmėsi lyderio vaidmens ketvirtajame kėlinyje, po dvejų taiklių jo metimų, įveikus gynėją kovoje vienas prieš vieną, komandas vėl skyrė 10 taškų – 57:67. Po akimirkos tas pats M.Begičius privertė žiūrovus iš savo vietų pakilti dar kartą, o skirtumas jau tik 8 taškai, nors prieš minutę jis buvo bene dvigubai didesnis (59:67). Labai sudėtingą tolimą metimą sužaidus keturias minutes šiame kėlinyje per varžovo rankas pataikė J.Lakovičius, tačiau M.Brownas du kartus iš eilės tiksliai „šovė“ iš toli, priversdamas ispanų trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlės (65:70). Svečiams nepadėjo ir tai – M.Kalnietis gavęs kelis centimetrus laisvės smeigė dar vieną tolimą „bombą“, taip sumažindamas skirtumą praktiškai iki minimumo – 68:70. Prasidėjus paskutinei pagrindinio laiko minutei katalonai pirmavo 73:68, o pasinaudoję žalgiriečių klaida puolime sumetė baudų metimus, žengdami didelį žingsnį trečiosios pergalės link (75:68). Kauniečiai dar bandė gelbėtis, tačiau šį kartą tam neužteko nei laiko, nei jėgų. Aidint finaliniam švilpukui švieslentėje 70:77 ir sunki grupės favoritų pergalė.

“Žalgiris”: M.Begičius 20 (dvitaškiai 8/14, 6 atk. kam.), M.Brownas 17, M.Kalnietis 13 (6 rez. perd.), T.Watsonas 12 (10 atk. kam.), T.Klimavičius 5, M.Pocius 3.

“Barcelona”: P.Mickaelas 22, T.Morrisas 13, J.Lakovičius 11, E.Lorbekas 11.