Žemės mokesčio deklaracijos pateiktos jos savininkams
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Žemės mokesčio deklaracijos gyventojams jau pateiktos Elektroninėje deklaravimo sistemoje (toliau – EDS), o ne EDS vartotojams išsiųstos klasikiniu paštu.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, jog žemės mokestį jos savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 2 dienos.

Informacija apie mokesčių mokėtojų valdomus žemės sklypus, mokėtiną žemės mokestį jau yra patalpinta VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, adresu http://deklaravimas.vmi.lt/, o tuos žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojais, popierinės deklaracijos jau pasiekė ir klasikiniu paštu.

Šiemet VMI pirmą kartą žemės mokesčio mokėtojams klasikiniu paštu išsiuntė (tik tiems, kurie nėra EDS vartotojais) žemės mokesčio deklaracijas su specialiu brūkšniniu kodu („BAR kodu“), kuris artimiausiu metu leis žemės mokestį sumokėti UAB Perlo paslaugos terminaluose.

Kitiems įmokų surinkėjams pritaikius sistemas, gyventojai mokesčius sumokėti taip pat galės ir tose vietose, kur naudojami „BAR kodo“ skaitytuvai.

VMI informuoja, jog gyventojai norėdami sumokėti žemės mokestį už kitus asmenis, pvz. savo šeimos narius (tėvus, sutuoktinius ir pan.) mokėjimo dokumente privalo nurodyti ne tik mokėjimo paskirtį (žemės mokestis), bet ir asmens, už kurio valdomą žemę šis mokestis yra mokamas, duomenis, t.y. žemės savininko asmens kodą.

Kauno AVMI duomenimis šiais metais 80 470 (fizinių ir juridinių asmenų) žemės mokesčio mokėtojų į Kauno miesto savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti per 6 mln. 527 tūkst. litų.

Šiais metais, gavus informaciją iš trečiųjų šaltinių bei ją išanalizavus, daliai mokesčių mokėtojų buvo patikslintos mokėtinos žemės mokesčio sumos už 2007- 2010 metus. Permokėtos sumos bus įskaitomos 2011-ujų metų žemės mokesčiui padengti, o tiems gyventojams, kuriems prievolės sumokėti žemės mokestį už 2011 m. nebėra, pateikus prašymą VMI bus galima susigrąžinti.

„VMI formuodama žemės mokesčio deklaracijas taip pat įvertino Valstybinės įmonės Registrų centro atnaujintą informaciją apie gyventojų žemės sklypus: pasikeitusius sklypų plotus, sklypų vertę, žemės įsigijimo dokumentų pradžios ir pabaigos datas, gautą papildomą informaciją iš testamentų registro apie paveldėtojus ir perskaičiavo žemės mokestį už ankstesnius mokestinius laikotarpius. Todėl po perskaičiavimo daliai gyventojų 2011m. žemės mokesčio suma bus sumažinta, o daliai ji padidės“, – sako Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

Ji primena, jog tokiems žemės mokesčių mokėtojams, kuriems už 2007- 2010 metus žemės mokesčio suma buvo perskaičiuota, pateiktoje žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijoje už 2011 metus automatiškai bus apskaičiuota, kiek žemės mokesčio iš viso jis turi sumokėti arba kiek gali susigrąžinti lėšų. Jokie delspinigiai už ankstesnius laikotarpius apskaičiuotas papildomas sumas nebus skaičiuojami iki lapkričio 2d.

Kauno AVMI akcentuoja, jog žemės mokesčių mokėtojui pateikiamoje deklaracijoje nurodytas mokesčių specialistas ir pateikti jo kontaktai. VMI atstovas, mokesčių mokėtojui pageidaujant, galės išaiškinti kaip susigrąžinti žemės mokesčio permoką, permokos ar nepriemokos atsiradimo priežastis.

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet didžiajai daliai žemės mokesčio mokėtojų mokėtina suma nesiekia 50 litų. Kauno mieste yra 55 227 tokie žemės mokesčio mokėtojai. Primename, kad žmogus, turintis finansinių sunkumų, gali kreiptis į mokesčių inspekciją pagalbos. Žemės mokesčio mokėtojas, turintis laikinų finansinių sunkumų, gali kreiptis į teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją dėl galimybės mokestinę nepriemoką mokėti dalimis.

Jei gyventojui reikia valstybės paramos, tokio gyventojo mokestinės nepriemokos gali būti pripažintos beviltiškomis ir neišieškomos, kol nepasikeis mokesčių mokėtojo ekonominė socialinė padėtis. Tokie mokesčių mokėtojai galės būti atleisti nuo priskaičiuotos, bet nesumokėtos žemės mokesčio delspinigių sumos dėl jų sunkios ekonominės ir socialinės padėties.

Mokesčių mokėtojas informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gali sužinoti VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882.

Taip pat gali kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima gauti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, adresu: http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1003271.

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: