Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jungtinė Karalystė turėtų likti Europos Sąjungoje (ES), net jei ir įvyktų dabartinės Vyriausybės žadamas referendumas dėl narystės, trečiadienį pareiškė Parlamento Bendruomenių rūmų pirmininkas Johnas Bercow (Džonas Berkau).

“Mano nuomone, idėja, kad mes išžygiuosime pro išėjimą yra labai mažai tikėtina”, – kalbėdamas su studentais Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute sakė J.Bercow.

“Mes liksime viduje, ginčysimės, bus nesutarimų, bus kompromisų, bet mes būsime ESdalimi”, – kalbėjo politikas.

Jo teigimu, nepaisant euroskeptiškų nuomonių, surengus galimą referendumą, dauguma žmonių pasirinktų “verčiau būtų viduje nei išorėje”.

Konservatorius britų premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) sausio mėnesį pareiškė, kad jo partija į 2015 metų parlamento rinkimus eis su pažadu iš naujo derėtis dėl Londono narystės ES sąlygų.

Premjeras taip pat sakė, kad suderinus naująją sutartį, iki 2017 metų pabaigos turėtų būti surengtas referendumas dėl “pasilikimo arba pasitraukimo” – jeigu jis būtų perrinktas antrai kadencijai.

Pirmadienį paskelbta nuomonių apklausa parodė, kad 50 proc. britų yra už pasitraukimą iš ES, 33 proc. remia tolesnę narystę, o 17 proc. nebalsuotų. Tokius “Harris Interactive” apklausos rezultatus skelbė “Financial Times”.

Vis dėlto J.Bercow sakė manantis, kad žmonės nebalsuotų už pasitraukimą.

“Jie gali niurnėti, gali kritikuoti, gali raginti imtis permainų, bet ar jie norės išžygiuoti per išėjimą? Nemanau”, – kalbėjo J.Bercow.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: