Du buvę Rusijos Vladimiro srities kolonijos kaliniai apibūdino, jų teigimu, bausmių vykdymo administracijos metodus, kuriais buvo daromas spaudimas įkalintam opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui.

Narimanas Osmanovas ir Jevgenijus Burakas interviu televizijai „Dožd“ sakė lapkričio 4 d., kad kolonijos administracija įtraukė A. Navalną į kalinių grupę, kuri buvo specialiai suformuota siekiant susidoroti su opozicijos lyderiu.

Pasak N. Osmanovo, visiems brigados kaliniams buvo nurodyta nekalbėti su A. Navalnu ir kasdien fiksuoti kiekvieną jo žingsnį.

J. Burakas teigė, kad bent 10 kalinių visada sekė A. Navalną, net ir vonios kambariuose, nuolat bandydami provokuoti politiką, kad šis jiems smogtų, o to A. Navalnui pavyko išvengti.
N. Osmanovas ir J Burakas sakė, kad kolonijoje buvo parodytas suklastotas dokumentinis filmas, kuriame teigiama, jog A. Navalnas yra gėjus.

Homoseksualūs kaliniai kalėjimuose visoje Rusijoje ir daugumoje buvusių sovietinių respublikų susiduria su kasdieniu pažeminimu ir kankinimu ir yra priversti dirbti žemą darbą.

N. Osmanovas taip pat sakė, kad kai A. Navalnas kolonijoje paskelbė bado streiką, kalėjimo prižiūrėtojai šalia jo lovos perkėlė kalinio, kuris, kaip teigiama, sirgo tuberkulioze, lovą – šis gandas vėliau pasirodė esąs neteisingas.

N. Osmanovas pasakojo, kad A. Navalno bado streiko metu kai kurie kaliniai į baraką atnešė maišą dešrelių ir pradėjo kepti jas patalpose, o tai dažniausiai neleidžiama.

Pasak N. Osmanovo, visi veiksmai buvo įsakyti bausmių vykdymo administracijos.

A. Navalnas buvo suimtas sausį, kai grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur buvo gydomas dėl apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga, kaip teigia, Rusijos saugumo agentai prezidento Vladimiro Putino nurodymu, o Kremlius tai neigia.

Po to A. Navalnas buvo nuteistas pustrečių metų kalėti už lygtinio paleidimo pažeidimą, kurį jis apskundė kaip absurdišką ir politiškai motyvuotą.

Tūkstančiai rusų buvo sulaikyti per visoje šalyje vykstančius protestus, raginančius jį paleisti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: