Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Buvęs Rusijos gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas penktadienį atsisakė pateikti atsakymų pareigūnams, tiriantiems bylą dėl 100 mln. JAV dolerių vertės turto išvaistymo byloje, tapusioje didžiausiu korupcijos skandalu nuo prezidento Vladimiro Putino grįžimo į Kremlių.

A.Serdiukovas, kurį V.Putinas atleido iš pareigų lapkričio 6 dieną, neatsakinėjo į klausimus, nes susitikime su tyrėjais jo advokatas negalėjo dalyvauti dėl ligos, sakoma Tiriamojo komiteto atstovo Vladimiro Markino pranešime.

Buvęs ministras vėl bus iškviestas į apklausą sausio 11 dieną ir tebėra laikomas liudininku byloje, kurioje A.Serdiukovo buvusi pavaldinė Jevgenija Vasiljeva kaltinama sukčiavimu ir lėšų grobstymu, susijusių su keliomis sutartimis dėl Gynybos ministerijos valdomo turto pardavimo.

Ši byla, išprovokuota vieno iš kelių korupcijos skandalų po V.Putino grįžimo į Kremlių gegužę trečiai prezidento kadencijai, kelia klausimų, kiek A.Serdiukovas žinojo apie numanomą sukčiavimą.

J.Vasiljevai lapkričio 23 dieną buvo pateikti kaltinimai dėl kelių sutarčių, pagal kurias Gynybos ministerijos valdytas vertingas nekilnojamasis turtas buvo parduotas mažesnėmis nei rinkos kainomis, veikiausiai iš anksto susitarus, o dėl šių veiksmų mokesčių mokėtojai patyrė bent 3 mlrd. rublių (apie 258 mln. litų) žalą.

A.Serdiukovo ryšiai su 33 metų J.Vasiljeva kurstė įvairius gandus, kai buvo pranešta, jog policijai spalį paryčiais surengus reidą jos bute Maskvoje, esančiame tame pačiame pastate, kuriame gyvena ministras, duris atidarė jis pats, dėvėdamas chalatą ir šlepetes.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: