D. Lubinecas paragino neskelbti rusų nelaisvėje esančių ukrainiečių ir jų artimųjų asmens duomenų. EPA-ELTA nuotr.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių įgaliotinis Dmytro Lubinecas paragino neskelbti karo belaisvių, Rusijos neteisėtai laikomų civilių ir jų artimųjų asmens duomenų.

Kaip praneša „Ukrinform“, pareigūnas tai parašė „Telegram“ kanale.

Dar kartą perspėju viešai neplatinti karo belaisvių, Rusijos neteisėtai laikomų civilių ir jų artimųjų asmens duomenų“, – pažymėjo D. Lubinecas.

Anot jo, „be sukčių, kurie, siekdami pasipelnyti, vilioja pinigus iš šeimų, kurios laukia belaisvių ir neteisėtai laikomų savo artimųjų, tokia informacija aktyviai domisi ir Rusijos specialiosios tarnybos“.

Joms ji reikalinga, kad ir taip nepakeliamas mūsų gynėjų laikymo sąlygas padarytų dar blogesnes. Moralinis žeminimas ar bauginimas disponuojant karo belaisvio ar civilio įkaito asmens duomenimis gali padaryti dar daugiau žalos nei fizinis poveikis“, – pabrėžė D. Lubinecas.

Jis pridūrė, jog „taikiuose mitinguose ir socialiniuose tinkluose reikia užtikrinti, kad priešas nesužinotų asmens duomenų – pavardžių, vardų, laipsnių, šaukinių, brigados ir dalinio numerio, dislokavimo vietos, nuotraukų ir t. t.“.

Priešas yra klastingas ir tyko visose sferose. Ir svarbiausias jo tikslas nepasikeitė – jis nori, kad ukrainiečiai ir Ukraina nustotų egzistuoti. Tad saugokite vieni kitus ir asmens duomenis. Atminkite, kad Ukrainos gynėjų, civilių ir vaikų paieškas nemokamai atlieka tik valstybės įgaliotos institucijos“, – pabrėžė D. Lubinecas.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Bendrajame ypatingomis aplinkybėmis dingusių asmenų registre jau yra duomenų apie daugiau kaip 37 tūkst. žmonių.

Stasys Gimbutis (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: