Operos tenoras Plácido Domingo

Spaudos konferencijos metu Placido Domingo pasisakė, esą prieš jį nukreipti kaltinimai sukūrė situaciją, dėl kurios jis nebegali dirbti savo mylimoje kompanijoje.

Operos solistas tenoras Placido Domingo atsistatydino iš generalinio direktoriaus pareigų Los Andželo operoje ir atsisakė pasirodyti visuose artimiausiu metu suplanuotuose pasirodymuose, po to, kai keletas moterų apkaltino legendinį tenorą seksualiniu priekabiavimu ne tik šioje operoje, bet ir kitose operose visoje šalyje pastaruosius dešimtečius.

Domingo atsistatydinimas iš Los Andželo operos kvestionuoja jo ateities karjerą Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dėl kaltinimų, pirmą kartą paskelbtų praeitą mėnesį, jo koncertus atšaukė ir kitos su juo dirbusios kompanijos.

Domingo viešajame pranešime teigia, kad kaltinimai iškėlė grėsmę jo galimybėms toliau tęsti karjerą Los Andželo operoje.

Los Andželo opera užima labai svarbią vietą mano širdyje ir aš laikau šį darbą kaip vieną svarbiausių savo palikimų“, sakė 78-erių metų Domingo, vienas iš kompanijos 1980-aisiais įkūrėjų, kurio nuopelnams priskiriamas tarptautinis operos įvaizdis.

Vis dėlto, neseniai spaudoje paskelbti prieš mane nukreipti kaltinimai sukūrė situaciją, dėl kurios aš nebegaliu tarnauti savo mylimai kompanijai“, teigia Domingo, pridurdamas, kad jis noriai ir toliau tęstų savo darbą, kad atstatytų savo gerą reputaciją, tačiau nusprendė, kad pačiai Los Andželo operai bus geriau, jeigu jis atsistatydins iš generalinio direktoriaus pareigų ir atšauks visus numatytus pasirodymus, nors jam ir buvo numatytas pagrindinis vaidmuo šešiuose „Roberto Devereux“ pasirodymuose, vyksiančiuose vasario ir kovo mėnesiais.

Atsistatydinimas įvyko praėjus savaitei po staigaus ir netikėto pranešimo, kurį paskelbė „Metropolitan Opera“. Anot pranešimo, Domingo nebus leidžiama vaidinti ne tik spektaklio „Makbetas“ premjeroje, bet ir vėlesniuose pastatymuose. Kitos trys kompanijos (Filadelfijos orkestras, San Francisko opera ir Dalaso opera) taip pat jau pašalino Domingo nuo būsimų pasirodymų dėl jam pateiktų kaltinimų už priekabiavimą. Kaltinimus pateikė kelios dainininkės, šokėja ir operos darbuotojos, nurodydamos, kad per pastaruosius dešimtmečius prie jų buvo priekabiauta.

Dviejose ataskaitose, paskelbtose rugpjūčio 13 ir rugsėjo 5 dienomis, kalbama apie daugiau nei 20 moterų, kurios kaltina Domingo dėl seksualinio priekabiavimo ar dėl kito netinkamo seksualinio elgesio. Dauguma sakė, kad Domingo darė moterims spaudimą, siūlydamas seksualius santykius ir netgi kartais kenkdavo jų karjerai, jeigu šios atsisakydavo. Visos teigė, jog, jausdamos, kad Domingo gali sugriauti jų karjeras, bijojo kam nors apie tai pranešti, todėl tai buvo vieša operos pasaulio paslaptis.

Domingo neigia šitaip elgęsis. Jis pavadino kaltinimus „tiesiog neteisingais“, tačiau tiksliai neįvardino, apie kuriuos kaltinimus kalba.

Jau daugelį metų Domingo buvo pasaulio sėkmingiausia operos garsenybė, gebėjusi surinkti pilnas sales žiūrovų. Bėgant metams, jis taip pat tapo sėkmingu dirigentu ir galingu dviejų Amerikos kompanijų (pirmiau Vašingtono operos, vėliau – Los Andželo operos) generalinio direktoriaus administratoriumi, kur vėliau, 2000 metais, jis tapo meninės srities vadovu, o dar vėliau, 2003 metais, – generaliniu direktoriumi.

Christopheris Koelschas, Los Andželo prezidentas ir vyriausiasis vadovas, elektroniniu paštu, išsiųstu trečiadienį Los Andželo operos darbuotojams, padėkojo Domingo už „jo svarbų vaidmenį kuriant kompaniją ir dešimtmečius trukusią tarnybą“. Jis pažymėjo, kad nepriklausomas Los Andželo operos tyrimas tęsis iki pat Domingo nuosprendžio.

Los Andželo opera nušalino Domingo nuo kasdienės generalinio direktoriaus veiklos po to, kai buvo pareikšti kaltinimai. Nebuvo netgi duota laiko tyrimui, kuriam vadovavo Debra Wong Yang, buvusi JAV advokatė ir Los Andželo apygardos Aukščiausiojo Teismo teisėja, dabartinė advokatų kontoros „Gibson Dunn & Crutcher“ partnerė.

tenoras Plácido Domingo

Placido Domingo © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Los Andželo opera suvokia, kad yra būtina žengti toliau, norint užtikrinti, jog yra daroma viskas, kad būtų sukurta bendradarbiavimu ir profesionalumu pagrįsta darbo aplinka“, rašė Koelschas.

Los Andželo operos direktorių valdyba trečiadienio pranešime padėkojo Domingo už jo indėlį kuriant meną, neminėdami jam pateiktų kaltinimų už tariamą netinkamą elgesį ir vykstančio tyrimo.

Placido Domingo indėlis į kultūrinį Los Andželo gyvenimą buvo nepaprastas ir turintis didelę reikšmę“, nurodoma pranešime, „mes dėkojame Placido už operos populiarinimą Los Andžele ir esame ypač dėkingi už jo įkvėpimą ir atsidavimą mūsų institucijai ir bendruomenei“.

Domingo veiksmai taip pat yra tiriami ir „The American Guild of Musical Artists“, sąjungos, vienijančios daugelį operos darbuotojų. Ji tikisi baigti tyrimą per du mėnesius.

Likusius metus Domingo darbai bus sutelkti Europoje, kur kaltinimai priekabiavimu jo karjerai nepakenkė. Net ir po pateiktų kaltinimų, Austrijoje rugpjūčio mėnesį vykusių koncertų metu jis buvo sutinkamas su ovacijomis.

Nei vienas iš numatytų pasirodymų Europoje nebuvo atšauktas. Jo laukia daugybė operų ir koncertų Šveicarijoje, Rusijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Lenkijoje.

Taip pat skaitykite: Holivudo aktorių James Franco penkios moterys kaltina seksualiniu priekabiavimu

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: